Skip to Content

همزمان با ماه محرم؛


یک تخته فرش دستباف بانوان محله علی آباد میبد به حرم مطهر حضرت عباس(ع) اهدا شد.

به گزارش ميبد خبر، عشق و ارادت خاص ما ایرانیان به ساحت مقدس اهل بیت(ع) خصوصا امام حسین (ع) باعث شده تا هر کس بخواهد در حد توان خود حتی در بافتن فرش زیر پای زائران حرم شریف این بزرگواران سهمی داشته باشد.

از همین رو جمعی از بانوان قالیباف محله علی آباد میبد اقدام به بافتن یک تخته فرش یزدی به ابعاد 3*2 متری به مدت 11 ماه جهت حرم مطهر حضرت عباس(ع) در کربلای معلی کردند.

در بافت این فرش دستباف 8 بانوی میبدی در دوشیفت صبح و عصر همکاری داشتند.

این قالی پس از پایان بافت توسط ستاد عتبات عالیات در میبد به فروش می رسد تا مبلغ آن جهت بازسازی صحن و سرای حرم مطهر حضرت عباس(ع) در کربلای معلی مصرف شود.

بانوان محله علی آباد با گره زدن نخ های این قالی حاجات خود را از مولایشان امام حسین (ع)، ابوالفضل العباس(ع) و حضرت زینب (س) طلب کردند، بریدن قالی توسط مسئولین ستاد عتبات عالیات در شهرستان و قرائت زیارت عاشورا از دیگر برنامه های این مراسم بود.

گفتنی است توسط بانوان همین محله فرش های دیگری نیز بافته شده و به عتبات عالیات اهدا شده است.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.