فرش دستبافت بانوان میبدی به حرم مطهر امام حسین(ع) اهدا شد+ تصاویر - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Contentیک تخته فرش دستباف بانوان محله علی آباد میبد به حرم مطهر امام حسین(ع) اهدا شد.

به گزارش میبد خبر، عشق و ارادت خاص ما ایرانیان به ساحت مقدس اهل بیت(ع) خصوصا امام حسین (ع) باعث شده تا هر کس بخواهد در حد توان خود حتی در بافتن فرش زیر پای زائران حرم شریف این بزرگواران سهمی داشته باشد.

از همین رو جمعی از بانوان قالیباف محله علی آباد میبد اقدام به بافتن یک تخته فرش نایینی به ابعاد 3*2 متری به مدت 11 ماه جهت حرم مطهر امام حسین (ع) در کربلای معلی کردند.

در بافت این فرش دستباف 6 بانوی میبدی در دوشیفت صبح و عصر همکاری داشتند.

این قالی پس از پایان بافت توسط ستاد عتبات عالیات در میبد به فروش می رسد تا مبلغ آن جهت بازسازی صحن و سرای حضرت امام حسین (ع) در کربلای معلی مصرف شود.

هزینه بافت این فرش توسط خیرین محله علی آباد تامین شده است.

بانوان محله علی آباد با گره زدن نخ های این قالی حاجات خود را از مولایشان امام حسین (ع)، ابوالفضل العباس(ع) و حضرت زینب (س) طلب کردند، بریدن قالی توسط مسئولین ستاد عتبات عالیات در شهرستان و مردم و توزیع شیرینی بین بانوان این محله از دیگر برنامه های این مراسم بود.

گفتنی است توسط بانوان همین محله چند ماه پیش نیز یک تخته فرش دستباف 3/5*2/5 که در مدت 13 ماه بافته شده بود به عتبات عالیات اهدا شده است.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.