Skip to Content

هشدار هواشناسی میبد به مردم و کشاورزان:

فردا و پسفردا احتمال سرمازدگی وجود دارد


زارع رییس هواشناسی میبد: با توجه به روند کاهش دما طی امروز تا یکشنبه و احتمال سرمازدگی درختان پسته و انار و ... در صبح روزهای شنبه و بویژه صبح یکشنبه توصیه می گردد کشاورزان محترم به طرق زیر و با مشورت کارشناسان جهاد کشاورزی نسبت به کاهش خسارات احتمالی سرما زدگی اقدام نمایند...

به گزارش "میبدخبر"، زارع رییس هواشناسی میبد در گفتگو با خبرنگار این سایت اعلام کرد: با توجه به  روند کاهش دما طی امروز تا یکشنبه و احتمال سرمازدگی درختان  پسته و انار و ... در صبح روزهای شنبه و  بویژه صبح یکشنبه  توصیه می گردد کشاورزان محترم  به طرق زیر و با مشورت کارشناسان جهاد کشاورزی  نسبت به کاهش خسارات احتمالی  سرما زدگی  اقدام نمایند:

1.ايجاد دود با استفاده از آتش زدن گوني  هاي محتوي كاه و كود حيواني بعد از نیمه شب تا یک ساعت  قبل از طلوع آفتاب  

2. استفاده از بخاري هاي باغي در صورت وجود

3. استفاده از دستگاههاي مولد باد در باغات از قبيل چاهك معكوس

در ضمن  با توجه به تماس های تلفنی کشاورزان و  سوال های مکرر در خصوص انجام عملیات سمپاشی درختان پسته، به استحضار کشاورزان محترم می رساند که با توجه به احتمال وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق پراکنده مقتضی است از امروز پنجشنبه 12/1/95 تا یکشنبه 15/1/95 از انجام هرگونه سمپاشی و محلول پاشی خود داری گردد و شرایط جوی برای انجام  عملیات سمپاشی و محلول پاشی طی روز های یکشنبه تا سه شنبه 17/1/95  مساعد بوده و  انجام این عملیات بلامانع می باشد.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.