Skip to Contentمدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد گفت: 12.5 میلیارد ریال برای آزادی 11 زندانی محروم مالی شهرستان میبد نیاز است که همت افراد خیر و مردم نوعدوست هست.

به گزارش میبد خبر، اسلام افشون پنجشنبه شب در جشن گلریزان شهرستان میبد با تشکر از مردم که برای آزادی زندانیان غیرعمد همراهی کردند ، افزود: امسال چهار نفر محروم مالی با یک میلیارد ریال کمک از زندان آزاد شدند که هزینه آزادی آنها پنج میلیارد ریال بود که با گذشت شاکیان چهار میلیارد آن تامین شد.

وی در ادامه با ارائه آماری از وضعیت جرایم غیرعمد در زندان های استان گفت : سال گذشته با همت خیرین ، حامیان ستاد دیه و مسئولان شهرستان ها 156 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد با 6 میلیارد و 400 میلیون تومان آزاد شدند.
افشون افزود: کل مبلغ برای آزادی این زندانیان 197 میلیارد ریال بود که 133 میلیارد ریال را کمیته ستاد دیه استان با همکاری شورای حل اختلاف و مددکاران زندان از طریق گذشت شاکیان تامین کردند.
وی آمار زندانیان محروم مالی امسال را 160 نفر عنوان کرد که با هزینه 43 میلیارد ریال از رندان ها آزاد شدند که برای آزادی آنها 352 میلیارد ریال نیاز بود و با همکاری خیرین ، بانک ها و نیز شاکیان با گذشت 310 میلیارد ریال تامین شده است.
وی ادامه داد: جرائم غیر عمد شامل تصادف رانندگی ، مهریه های غیر معقول ، حوادث کارگاهی و چک های بلامحل است که افراد را روانه زندان می کند.
این مسئول تصریح کرد: در تصادفات رانندگی رعایت نکردن قوانین رانندگی ، رانندگی بدون گواهینامه و استفاده نکردن از وسیله نقلیه سالم و بدون عیب علت ارتکاب جرم است.
به گزارش ایرنا مدیرنمایندگی ستاد دیه استان اضافه کرد: هر سال مهریه ها سنگین تر از سال قبل می شود هنوز مهریه های معقول در خانواده ها بسته به توان زوج رواج پیدا نکرده و متاسفانه مهریه به سال تولد ، تاریخ میلادی و سال وقوع عقد تعیین می شود و در حین تعیین گفته می شود
«مهریه را کی داده و کی گرفته » ، در حالی که چنین حرفی صحیح نیست.
وی با اشاره به اینکه اتفاقا مهریه هم دادنی و هم گرفتنی است خاطرنشان کرد: در تعیین مهریه باید به وجود زندانیانی که به علت مهریه سنگین به زندان افتادند توجه شود ، همچنین تحقیقات قبل از ازدواج نیز باید صورت گیرد تا بعدها خانواده ها با مشکل مواجه نشوند.
افشون همچنین گفت: چک برای سهولت داد و ستد است باید افراد در هنگام صدور آن توجه داشته باشند، آیا می توانند چک را در تاریخ سررسید پاس کنند و همین طور باید مواظب کلاهبرداران باشند تا با گرفتن چک کلاه سرشان نروند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.