Skip to Contentفاز دوم نيروگاه توليد پراكنده 8 مگاواتي توان نيروي الماس ايساتيس با هدف كاهش بار بخشي از پست پر بار جهان آباد ميبد در عيد غديرخم به بهره برداري رسيد.

به گزارش میبد خبر، مهندس  محسن نگارش، مدير بازار برق پيش از راه اندازي سه مولد جديد در فاز دوم نيروگاه توان نيروي ميبد با اشاره به اينكه بار پست منطقه صنعتي جهان آباد افزون بر  70مگاوات است، افزود: نيروگاه مذكور شامل 3 مولد دو مگاواتي گازي و يك مولد دو مگاواتي به صورت كانتينري با سرمايه اي بالغ بر 250 ميليارد ريال به بهره برداري رسيده است.


وي اضافه كرد: اين دومين نيروگاه توليد پراكنده امسال كه همزمان با پيك بار در يزد به مدار امده و باعث  اشتغال زايي مستقيم  8 نفر شده است.

او با اشاره به مزيت نيروگاههاي توليد پراكنده در كاهش تلفات به دليل نزديك بودن به محل مصرف، خاطرنشان كرد: كاهش آلودگي با وجود بهره گيري از تكنولوژي بالا و سوخت گاز از ديگر مزيت هاي آن است.

وي پايداري شبكه برق صنايع منطقه و تاخير انداختن زمان توسعه و احداث پست فوق توزيع به دليل پر بار بودن خروجي هاي تغذيه كننده را مورد اشاره قرار داد و گفت: نيروگاه چهار مگاواتي ابركوه پيش از اين و نيروگاه دو مگاواتي شهرستان تفت، بعد از اين نيروگاه به بهره برداري مي رسد.

مدير بازار برق شركت توزيع نيروي برق استان يزد يادآور شد: نيروگاه هاي توليد پراكنده به عنوان اقدامي موثر در حوزه پدافند غيرعامل در سطح وزارت نيرو مورد توجه ويژه اي است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.