Skip to Content


فاز اول موزه مرکزی میبد تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد


فرماندارمیبد در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری استان، اخذ مجوزهای لازم در خصوص موزه مرکزی شهرستان را پی گیری نمود.

به گزارش میبدخبر، حسین فلاح در این دیدار که پرفسور کریم زاده از خیران نیک‌اندیش و مهندس نبی طراح موزه مرکزی میبد هم حضور داشتند گفت: موزه مرکزی شهرستان میبد در مجموعه پارک غدیر از سال 95 در زیربنای 4 هزار مترمربع به‌صورت خیری در حال احداث است.

فلاح بابیان اینکه فاز اول این موزه یعنی موزه سفال تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد افزود: برای احداث موزه مرکزی میبد تاکنون 6 میلیارد تومان از محل خیری و میراث فرهنگی هزینه شده است.

وی تصریح کرد: با بهر برداری از موزه مرکزی میبد به‌نوعی تمرکز موزه‌ها را در این مرکز شاهد خواهیم بود.

فلاح گفت: علاوه بر آن با توجه به ظرفیت‌های شهرستان میبد در حوزه میراث فرهنگی و تاریخی، مرکز پژوهش و باستان‌شناسی هم در این مجموعه برای کاوش‌های تاریخی راه‌اندازی خواهد شد.

فرماندارمیبد خاطرنشان کرد: موزه مرکزی میبد در حال حاضر 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان 1400 به اتمام خواهد رسید.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.