Skip to Content

با هدف احیای بافت‎‎های تاریخی و قدیمی روستای رکن آباد؛


مراحل اجراى تويزه ها و سقف فاز اول پروژه احيا و باز آفرينى بازارچه تاريخى ركن آباد انجام شد.

به گزارش میبد خبر، محمد شیبانی بخشدار مرکزی شهرستان میبد در این باره توضیح داد: عملیات اجرایی بازآفرینی و احیا بازاچه تاریخی رکن آباد میبد با سرمایه‌گذاری 1.5میلیارد تومان از محل اعتبارات دهیاری‌ها آغاز شده است.

وی افزود: این عملیات شامل جداره‌سازی، ساخت ساباط و تویزه، کف سازی و اصلاح تاسیسات مستقر در محل خواهد بود.

بخشدار مرکزی میبد با اشاره به اجرایی شدن فاز اول این پروژه اظهار داشت: مراحل اجراى تويزه ها و سقف فاز اول پروژه احيا و باز آفرينى بازارچه  تاريخى ركن آباد با همكارى بخشدارى مركزى و دهيارى روستاى ركن آباد از محل بودجه ى دهيارى ها در حال اجرا می باشد که این مرحله 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی در ادامه بیان داشت: كلنگ اجراى اين پروژه در اواخر شهريور به زمين زده شد و عمليات اجرايى فاز دوم نيز به زودى به زمين خواهد شد. اين پروژه محور احيا و بازآفرينى كل بافت تاريخى روستاى ركن آباد مى باشد.

شیبانی در پایان خاطرنشان کرد: در طرح بازآفرینی بازارچه‌ رکن آباد سعی شده است که هم به احیای کالبد مجموعه توجه شود و هم به روح و کاربری بنا توجه ویژه‌ای شود.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.