Skip to Content


غلظت ذرات هوا در میبد 2 برابر حد مجاز است


مسئول روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست یزد گفت: میزان غلظت ذرات معلق در میبد ۲برابر حد مجاز و شاخص کیفی هوای اکنون در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

به گزارش میبد خبر، "مهدیه االسادات حدادیان" مسئول روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست یزد گفت: میزان غلظت ذرات معلق در شهرستانهای اردکان و میبد هم ۲برابر حد مجاز و شاخص کیفی هوای اکنون در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: اطلاعات فوق براساس شرایط اکنون شهرستان ها می باشد و این شرایط به صورت مداوم رصد و اطلاع رسانی خواهد شد.

حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است که اکنون شاخص هوای استان بیشتر از این میزان را نشان می‌دهد.

شاخص کیفیت هوای سالم بین صفر تا ۵۰ پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ سالم، ۱۰۰ تا ۲۰۰ ناسالم، بیش از ۲۰۰ هشدار و ۳۰۰ میکروم گرم بحرانی و خطرناک است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.