Skip to Content

مدیرکل بهزیستی استان یزد خبر داد:

غربالگری ژنتیکی بیش از ۹۰ درصد ازدواج‌های استان یزد


مدیرکل بهزیستی استان یزد گفت: سال گذشته بیش از ۹۰ درصد ازدواج‌های استان تحت پوشش دو طرح آموزش و غربالگری ژنتیک قرار گرفته است.

به گزارش میبدخبر، جلیل عفتی در دیدار با آیت الله اعرافی امام جمعه میبد گفت: مرکز تحقیقات ژنتیک میبد یکی از مراکز و برند‌های کشوری است که درحوزه ژنتیک به ویژه درموضوع پیشگیری از معلولیت‌ها به مردم خدمت رسانی می‌کند.

وی با اشاره به حمایت‌های امام جمعه میبد از این مرکز افزود: مرکز ژنتیک میبد فعالیت خود را از سال ۹۳ آغاز کرده است و امیدواریم با حمایت‌های امام جمعه این فعالیت بهتر از گذشته ادامه یابد.

مدیرکل سازمان بهزیستی استان با اشاره به اجرای دو طرح آموزش و غربالگری ژنتیک برای مزدوجین دراستان گفت: سال گذشته بیش از ۹۰ درصد ازدواج‌های استان تحت پوشش این دو طرح قرار گرفته است.

آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در این دیدار، موضوع ژنتیک را موضوع روز دانش دنیا دانست و گفت: با پیشرفت علوم پزشکی و سرعت تکنولوژی وفناوری‌های نوین، امروز نباید شاهد معلولیت‌های ژنتیکی و مادرزادی بود.

رییس حوزه‌های علمیه افزود: مرکز ژنتیک میبد باید با حمایت‌های دولت و خیرین، علاوه بر توسعه فعالیت‌های خود در پیشگیری از معلولیت ها، با تحقیق و پژوهش نیاز کشور را به این علوم در دنیا رفع کند.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.