Skip to Content

امام جمعه میبد:

عید غدیر عیدی است که باید هم شادی در آن باشد و هم معرفت ما به ولایت و امامت تقویت بشود/ در همه ابعاد بر توان رزمی و دفاعی خود خواهیم افزود/ دفاع مقدس سرآغاز بیداری ملت های اسلامی در جهان شد


آیت الله اعرافی در خطبه اول نماز جمعه ۲۶ شهریور و در ادامه مباحث خطبه های گذشته، در موضوعات هفتگانه که در مورد آداب و ضوابط کار و فعالیت بود، موضوع عدل و انصاف را ادامه دادند.

امام جمعه میبد در خطبه های نماز جمعه این هفته با گرامی داشت هفته دفاع مقدس ، آزادی و ا منیت و استقلال را حاصل ۸ سال دفاع مقدس خواندند .

به گزارش مییبدخبر به نقل از میبد آدینه ، حضرت آيت الله اعرافی با اشاره به پیش بینی امام راحل اظهار داشتند : دفاع مقدس ملت بزرگ ایران علاوه بر امنیت و آزادی در داخل کشور ، سرآغاز بیداری ملت های اسلامی و نهضت های گوناگون در جهان اسلام شد.

خطیب جمعه میبد با بیان اینکه به فرموده امام رضوان الله تعالی علیه این مشعل هدایت و میراث شهیدان سرافراز در جهان طلع لو پیدا کرده است تصریح کردند : امروز اشعه نورانی انقلاب و دفاع مقدس و شهیدان در عالم بعنوان الگو در حال پیشرفت است و در مقابل استکبار و هجمه دشمنان اسلام و جریان مخرب داعش ایستاده است .

ايشان با تاکید بر حفظ جایگاه و مقام ایثارگران و خانواده های معظم شهدا گفتند : خانواده های معظم جانبازان و ایثارگران و شهدا باید خودشان پیشگام ارزشهای الهی و انقلاب اسلامی باشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزودند : تاریخ غرور آفرین انقلاب و دفاع مقدس و ارزشهای والای آن باید در مدرسه ، دانشگاه ، حوزه ، کارخانه و همه محیطها نشر داده شود چرا که اگر این آشنایی کم شود قدرت ما کم خواهد شد .

در همه ابعاد بر توان رزمی و دفاعی خود خواهیم افزود

امام جمعه میبد با بیان اینکه دفاع مقدس به ما نشان داد که آمادگی روحی و فکری و دفاعی برای امنیت کشور لازم است تصریح کرد : قطعا اگر کسانی این اعتقاد را داشته باشند که نیاز به آمادگی های بالای دفاعی نداریم اندیشه آنها غلط است.

آيت الله اعرافی يادآورشدند : مگر می شود ما در این امواج خطری که در جهان برپاست یک ملت مستحکم نباشیم و صنایع دفاعی قوی نداشته باشیم .

رئیس حوزه های علمیه کشور با اشاره به تاکید رهبری معظم  انقلاب در تقویت صنعت دفاعی کشور گفتند : باید با تمام توان برای ارتقاء قدرت دفاعی و پیشرفت صنایع دفاعی تلاش کنیم.

خطیب جمعه میبد در آستانه فرارسیدن هفته دفاع مقدس تصریح کردند : با همه وجود اعلام می کنیم که فرمان رهبری را همه ما ، نیروهای نظامی و انتظامی و دانشگاهها مهم می شماریم و  در همه ابعاد بر توان رزمی و دفاعی خود خواهیم افزود تا دشمنان چشم طمع به ایران و انقلاب اسلامی ندوزند.

ايشان خاطرنشان کردند : هفته دفاع مقدس باید در اداره ، کارخانه ، مدرسه و دانشگاه حوزه و همه محیط به معنای درست گرامی داشته شود.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با تاکید بر اینکه نسل امروز را باید با سرچشمه نور و هدایت آشنا کنیم اظهار داشتند : باید دوران ۸ سال دفاع مقدس را که با دست خالی از کشور دفاع کردیم را به عنوان الگو در ایران بازسازی و به نسل جوان انتقال دهیم .

ايشان با اشاره به اینکه ما در برابر انواع توطئه های دشمنان قرار داریم و باید بر میراث دفاع مقدس تکیه کنیم گفتند : مبنای بیداری و بصیرت و آگاهی نیروهای نظامی و انتظامی ما در پرتو دفاع مقدس باید روح جدید بگیرند .

آزادگان جهان باید تاریخ دفاع مقدس ما را الگوی خود قرار دهند

امام جمعه میبد تصریح کردند : ما به آزادگان جهان ، جبهه مقاومت در فلسطین ، لبنان ، سوریه ، یمن ، بحرین ، عراق و همه مدافعان حریم امت اسلام توصیه می کنیم تاریخ دفاع مقدس  ۸ ساله ما را ببینند چرا که این الگو شما را دلیر و شجاع و قوی می کند.

اساتید و معلمان نباید از وظایف سنگین خود غفلت ورزند

حضرت آيت الله اعرافی با تبریک فرارسیدن اول مهر و آغاز سال تحصیلی جدید به دانشجویان ، دانش آموزان ، و معلمان و مربیان ، اساتید و دانشگاهها و حوزه های علمیه گفتند : امیدواریم یک سال پر از خیر و برکت و پر از نشاط علمی و اخلاقی در انتظار مراکز علمی و آموزش و پرورش باشد .

امام جمعه میبد تاکید کردند : آموزش و پرورش نیاز به افزایش فضاهای آموزشی دارد و طبق برآوردها هر سال باید ۱۰ آموزشگاه جدید پایه گذاری شود و مردم هم باید وارد میدان شوند.

خطیب جمعه میبد افزودند : مدارس ما باید به همه نیازهای نرم افزاری و سخت افزاری مجهز و مردم در آن مشارکت داشته باشند.

ايشان افزودند : جایگاه معلم و مربی در نظام آموزشی ما باید صیانت شود و معلمان و مربیان از یک سو باید تجلیل شوند و جایگاه اجتماعی شان بلند باشد و از سوی دیگر اساتید و معلمان از وظایف سنگین خود نباید غافل شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کردند : وظیفه معلم این است که دانش آموز و دانشجو را با نگاه جامع در ابعاد علمی ، اخلاقی و تربیتی ، اجتماعی و سیاسی به درستی راهنمایی کنند و آدم های بزرگ برای آینده کشور تربیت کنند.

رئیس حوزه های علمیه کشور با اشاره به اینکه معلمان باید نسل جوان ما را در برابر مخاطرات صیانت کنند به تحقق سند چشم انداز آموزش و پرورش بعنوان سند مهمی تاکید کردند و افزودند : باید آموزش و پرورش به طور روز افزون به این سند و اصول و راههایی که در آن برای ارتقا آموزش و پرورش پیش بینی شده است اهتمام بورزند.

ايشان با قدردانی از افتخاراتی که دانش آموزان شهرستان میبد در قلمروهای مختلف آفریده اند بر عدالت آموزشی هم تاکید کردند و افزودند : فقیرترین فقیرها هم برای رسیدن به بالاترین نقطه ای که آمادگی دارد باید کمک شود.

آموزش و پرورش دانش آموزان را با ادب فارسی و عربی آشنا کنند

امام جمعه میبد با گرامی داشته هفته شعر و ادب فارسی هم گفتند : انتظار می رود آموزش و پرورش و دانشگاه ، نسل جوان ما را با ادب فارسی و زبان عربی آشنا کنند چرا که ما میراث تمدنی مان در ادب فارسی فاخر جمع شده است در حالی که دانش آموزان در این زمینه رشد نکرده اند.

مقوله غدیر از مهمترین ارزشهای الهی برای ماست

آيت الله اعرافی با تبریک عید غدیر خم عید ولایت و امامت  ؛ مقوله غدیر و امامت و ولایت را از مهمترین ارزشهای الهی و ودایع خدا و پیامبر دانستند و افزودند : امروز عقاید دینی ما هم در اصول مشترک دینی میان ادیان هم در اصول مشترک میان فرق اسلامی و هم عقاید خاصه مکتب پرافتخار اهل بیت در معرض پرسش ها و سوالها و شبهه های فراوانی قرار دارد که به شکل های مختلف منتشر می شود.

امام جمعه میبد با تاکید بر اینکه باید نسل جوان مان را به گونه ای بسازیم که با قران و استدلال بتوانند خودش را مقابل این موج ها صینات کند تصریح کردند : عید غدیر عیدی است که هم باید شادی کرد هم معرفت ما به ولایت و امامت تقویت شود و در این زمینه نهادهای آموزشی و علمی ، خانواده ها و روحانیت و حوزه های ما وظیفه دارند که جامعه امروز را به این بینش الهی و استدلال های قرص و قاطع مجهز کنند تا در برابر این آسیب ها و ویروس ها بتوانند خود را صیانت کنند.

خطیب جمعه میبد عید غدیر را فرصتی برای تقویت مبانی فکری و عبادی دانستند و گفتند : در کنار ابراز محبت به پیامبر و اهل بیت چه در عزا و شادی آنها باید پایه های اعتقادی خود را قوی کنیم .

هرگز ولایت و امامت را به معنای جنگ مسلمانان تفسیر نمی کنیم

ايشان اظهار داشتند : امروز جوان های ما در فضای شبکه های اجتماعی ، اینترنت و رسانه های گوناگون با هزاران سوال مواجه می شوند و باید آنها را به بینش قوی و پایه های محکم استدلالی مجهز کنیم و این وظیفه در حوزه دانشگاه ، آموزش و پرورش مهم شمرده شود.

آيت الله اعرافی با بیان اینکه ما غدیر و ولایت و امامت را چون جان مهم می شماریم و آماده ایم جانمان را برای ولایت و امامت قربانی کنیم تصریح کردند : این آمادگی نشانه ایمان است ولی هرگز ما ولایت و امامت را به معنای جنگ مسلمانان تفسیر نمی کنیم و به وحدت و همبستگی امت اسلامی و جهان اسلام معتقدیم.

باید چتر وحدت را در برابر آل سعود و داعش باز نگه داریم

رئیس جامعه المصطفی العالمیه خاطرنشان کردند : انقلاب اسلامی به ما یاد داد برای فلسطین که در آنجا شیعه نیست باید فداکاری کنیم و باید غدیر را نهادینه و چتر وحدت را برای همیشه در برابر آل سعود و داعش و مهره های استکبار  باز نگه داریم و فریاد وحدت و برادری و دوستی سردهیم.

امام جمعه میبد از حضور و مشارکت باشکوه مردم میبد در مراسم دعای عرفه ، نماز عید قربان و بزرگداشت مرحوم آیت الله اعرافی رحمه الله علیه امام جمعه فقید میبد قردانی کردند .

آیت الله اعرافی امام جمعه میبد با اشاره به تاکید رهبری معظم  انقلاب در تقویت صنعت دفاعی کشور گفتند : باید با تمام توان برای ارتقاء قدرت دفاعی و پیشرفت صنایع دفاعی تلاش کنیم.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان در کارگاه آموزشی نانوایان شهرستان میبد گفت: تعیین سهمیه آرد نانوایان شهرستان میبد مربوط به عملکرد خود نانواهاست و هیچ یک از ادارات دخل و تصرفی در کاهش و یا افزایش...