Skip to Content


عزاداری اربعین حسینی در شهرستان میبد + تصاویر


عزاداران حسینی شهرستان میبد در روز اربعین سالار و شهیدان با برپایی مراسمات سینه زنی و دسته‌های عزاداری، بار دیگر ارادات خود را به سرور و سالار شهیدان عالم اعلام کردند.

به گزارش میبد خبر، مردم ولایتمدار شهرستان میبد با حضور در دسته ها و هیئت‌های عزاداری در سوگ سید و سالار شهیدان و مصائب عمه سادات حضرت زینب (س) کبری اشک ماتم ریختند .

این مراسم صبح امروز با شکوه خاصی در شهیدیه میبد برگزار شد. سوگواران اربعین سید وسالار شهیدان همراه با کاروان اشک، پس از پیاده روی مسیری از میدان بعثت تا حسینیه اعظم شهیدیه میبد، به تماشای تعزیه ی روز اربعین نشسته و به بازخوانی خطبه پرمعنای امام زین العابدین(ع) گوش دادند پس از آن مراسم کهن نخل برداری از حسینیه اعظم شهیدیه تا حسینیه خواجه خضر، برگزار شد.

عزاداران حسینی پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر میهمان سفره با برکت حسینی بودند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.