Skip to Content

معاون میراث فرهنگی یزد خبر داد

عرضه هنرهای سنتی یزد و میبد در نمایشگاه میلان


معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از عرضه هنرهای سنتی نساجی یزد و میبد در نمایشگاه میلان خبر داد.

به گزارش میبد خبر، محمدرضا دهقان اظهار داشت: نساجی سنتی یزد و زیلوی میبد در نمایشگاه آرتی جی آنا ‎2016 میلان عرضه شده که حضور هنرمندان صنایع دستی و عرضه هنرهای سنتی با استقبال بازدیدکنندگان مواجه شده است.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه که غرفه ایران به نمایندگی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دایر شده، فرش، سوغات و هنرهای دستی و سنتی استان یزد به معرض فروش و نمایش گذاشته شده است.

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به ازدحام جمعیت در مقابل غرفه ایران در نمایشگاه عنوان کرد: نساجی سنتی یزد و زیلوی میبد با تنوع نقش و با رنگ‌های کاملاً گیاهی بافته شده و مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه مساحت غرفه ایران در این نمایشگاه 300 مترمربع است، افزود: در نمایشگاه امسال بیش از 3 هزار شرکت‌کننده از ‎ کشور‌های مختلف جهان به معرفی و فروش صنایع دستی خود می‌پردازند که غرفه ایران استقبال بیشتری داشته است.

به گزارش فارس، نمایشگاه آرتی جی آنا ‎2016 میلان که هم‌اکنون در حال برگزاری است، یکی از مهم‌ترین رویدادهای تجاری فرهنگی در اروپا و دنیا به شمار می‌رود و محلی برای معرفی صنایع فرهنگی و تولیدات هنرهای سنتی محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.