Skip to Content

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت میبد:


رئیس اداره صنعت معدن و تجارت میبد گفت: افزایش قیمت بنزین قیمت سبزی و گوجه فرنگی میبد با قیمت مصوب استان همخوانی ندارد همچنین با عرضه تخم مرغ با بیش از قیمت مصوب بازار به شدت برخورد می‌شود.

به گزارش میبدخبر،  حجت الله خلیلی رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت میبد گفت: افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت بعضی از اقلام را به دنبال داشت از جمله سبزی و گوجه فرنگی  که قیمت مصوب و اعلام شده مرکز استان یزد نسبت به فاکتور ارائه شده از سبزی فروشی‌های شهرستان همخوانی ندارد.

وی تصریح کرد: سبزی فروشی‌های شهرستان سبزی‌هایی با کیفیت را از اصفهان آورده و عرضه می‌کنند و به این دلیل این اقلام را طبق فاکتوری که ارائه می‌دهند با مابه‌التفاوتی حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان نسبت به نرخ مصوب استان یزد عرضه می‌کنند.

وی یادآور شد: البته به سبزی فروشی‌ها گفته شده بنا به رضایت مشتریان طبق فاکتور خود این اقلام را عرضه کنند ولی در صورت داشتن شاکی بر اساس نرخ یزد پرونده‌سازی می‌شود.

این مسئول با اشاره به کمبود تخم مرغ  و عدم عرضه آن توسط تولیدکنندگان میبدی در خود شهرستان، قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ را هشت هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرد.

وی با اشاره به لزوم مدیریت بازار و تهیه اقلام ضروری از مرکز استان یزد گفت: با عرضه تخم مرغ با بیش از قیمت مصوب بازار به شدت برخورد می‌شود.

خلیلی ادامه داد: شیر و لبنیات با افزایش قیمت نداشته و با قیمت مصوب هر کیلو شیر بین ۲ هزار و ۸۰۰ تومان تا سقف سه هزار تومان عرضه می‌شود ، همچنین برنج و خواربار نیز تنها ۲ درصد افزایش قیمت مرتبط با کرایه بار به دست مصرف کنندگان می‌رسد.

وی افزایش قیمت ۱۵ درصد در فروش آهن آلات و پروفیل  را یادآور شد و دلیل آن را بودن تولیدکننده و عرضه‌کننده این اقلام در تهران و اصفهان عنوان کرد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.