Skip to Content

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان میبد:


رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان میبد بیان داشت: نمایشگاه فصلی کالا و خدمات بهاره در آستانه نوروز امسال با هدف حمایت از واحدهای صنفی و ایجاد حس رقابت‌ پذیری درسطح بازار میبد دایر نمی‌شود.

حجت الله خلیلی رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان میبد در حاشیه طرح نظارتی نوروز 97 در مصاحبه با خبرنگار میبد خبر در رابطه با عدم برگزاری نمایشگاه بهاره در میبد بیان داشت: نمایشگاه بهاره کالا و خدمات با هدف تنظیم بازار و رفاه عمومی اقشار مختلف مردم در سالهای گذشته در میبد برگزار می شد اما امسال به دلیل کسادی بازار و رکود و با هدف حمایت از واحدهای صنفی و ایجاد حس رقابت‌پذیری درسطح بازار میبد دایر نمی‌شود.

وی افزود: در میبد هم بنا به اعتراض به حق اصناف به این موضوع که با این وضعیت و در ایام نزدیک عید برپایی نمایشگاه بهاره باعث دامن زدن به کسادی بازار شب عید می شود بر همین اساس کمیته برگزاری نمایشگاه تشکیل جلسه داده و رای به عدم برگزاری نمایشگاه داد اما برابر با قوانین، اتاق اصناف را مکلف به برگزاری حداقل هشت واحد فروش فوق العاده با شرایط برگزاری نمایشگاه (تخفیف ۱۵ الی ۲۰ درصد) کرد.

خلیلی با تاکید براینکه هیچ کمبودی در خصوص مایحتاج مردم در روزهای پایانی سال وجود ندارد، اظهار کرد: اجناس تنظیم بازار با محوریت تعاون روستایی شهرستان مانند: برنج دانه بلند و دانه ریز هندی وتخم مرغ در مقدار محدود توزیع شده است وسیب وپرتقال نیز با اعلام قبلی توزیع می شود. 

وی ابراز داشت: مردم دغدغه کالاهای مورد نیاز را نداشته باشند و تمامی مایحتاج با قیمت مناسب در آستانه نوروز در اختیار آنان قرار می گیرد. در این راستا طبق بخشنامه دولت تا ابتدای اردیبهشت ماه 97 هیچگونه افزایش قیمت صورت نمی پذیرد.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان میبد  با اشاره به طرح نظارتی ویژه نوروز ۹۷ اظهار داشت: جلسه طرح نظارتی نوروز 97 در محل اداره صنعت معدن وتجارت میبد برگزار و تصمیمات خوبی از جمله گشتهای مشترک در این ایام اخذ شد.

وی با بیان اینکه این طرح به شدت در شهرستان اجرا خواهد شد، عنوان داشت: در فاصله دو هفته مانده به عید ۶ مورد گشت مشترک (2 مورد گشت سفال وسرامیک و4 مورد گشت عمومی) با شرکت دستگاههای مرتبط و قاضی محترم تعزیرات انجام می گیرد که با وجود عدم برگزاری نمایشگاه انتظار می رود واحدهای صنفی انصاف را سرلوحه ی کار خود قرار دهند.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان میبد ادامه داد: در ایام عید کشیک نانوایان، تعمیرکاران، سرویس کاران و نمایندگی های خودرویی در شهرستان برقرار است.

خلیلی در پایان با بیان اینکه این بازرسی ها از مراکز اقامتی، پذیرایی و تفریحی نیز صورت می گیرد، بیان داشت: شهروندان می توانند شکایات، انتقادات و پیشنهادات خود را به تلفن 124 و 32325456 اطلاع دهند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.