Skip to Content

فرماندارمیبد:

ظرفیت‌های وقفی فرصتی برای گره‌گشایی از جوانان است


حسین فلاح گفت: شهرستان میبد درزمینهٔ موقوفات ظرفیت‌های خوبی دارد که با نگاه درست مدیریتی می‌توان از این ظرفیت‌ها به نفع رفع مسائل جامعه به‌ویژه جوانان در حوزه مسکن و اشتغال بهره برد.

به گزارش میبدخبر، در جلسه‌ای با حضور فرماندارمیبد و جمعی از مسئولین در خصوص اجرای طرح مشارکتی وقف بر روی موقوفات و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این راستا بحث و تبادل‌نظر شد.

حسین فلاح فرماندارمیبد، موقوفات را سرمایه عظیمی عمومی خواند و گفت: شهرستان میبد درزمینهٔ موقوفات ظرفیت‌های خوبی دارد که با نگاه درست مدیریتی می‌توان از این ظرفیت‌ها به نفع رفع مسائل جامعه به‌ویژه جوانان در حوزه مسکن و اشتغال بهره برد.

 حجت‌الاسلام سجاد محمد زاده رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میبد گفت: یکی از رویکردهای ما در اداره اوقاف میبد مشارکت دادن سرمایه‌گذاران بخشی خصوصی در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های وقفی است.

محمد زاده افزود: در گام نخست تلاش داریم در زمینی به مساحت سیزده هزار مترمربع که در شهرک امام جعفر صادق (ع) داریم را در چهار فاز به مسکن جوانان اختصاص دهیم.

وی گفت: در صورت آمادگی سرمایه‌گذار 84 واحد مسکن جوانان به‌صورت ویلایی در زیربنای 80 متر ساخته خواهد شد تا به جوانانی که تازه ازدواج‌کرده‌اند و مشکل مسکن دارند به مدت 2 سال رایگان اجاره داده شود.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میبد گفت: در حال حاضر در شهرستان میبد پنج هزار رغبه منفعتی و حدود هزار و 800 موقوفه وجود دارد.

انتهای پیام/

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.