Skip to Contentشامگاه پنجشنبه ششم تیرماه ۹۸ طلبه شهید شعبانعلی عبداللهی سروی پس از ۳۷ سال گمنامی با استقبال همشهریان و همکلاسی هایش به محل تحصیل خود در مدرسه علمیه امام صادق(ع) اردکان باز می گردد.

به گزارش میبد خبر، شهدای جاوید الاثر راز و رمزی دارند که پس از بازگشت از یک سفر طولانی راز گمنامی آنان برای نسل دیروز و امروز افشا می شود.

آن ها می آیند تا عملکرد بازماندگان پس از خود را نظاره کنند و تلنگری باشند برای نسل امروز که چگونه دل به مقاومت سپردند و چگونه پس از سال ها گمنامی با سرافرازی باز می گردند.

طلبه شهید شعبانعلی عبداللهی سروی فرزند هدایت متولد اولین روز بهار 1341 در روستای چاه افضل در نزدیکی اردکان از نسل دیروز و از سربازان در قنداق امام خمینی(ره) بود و شاید امام ما می دانست که سربازانش که آن روز در قنداقه و در آغوش مادر هستند پس از نیم قرن دیگر دوباره در قنداقه ای خونین به آغوش مادرانشان بازمی گردند.

دوره ابتدایی را در زادگاهش و دوره راهنمایی را در مدرسه شبانه روزی  اردکان تجصیل کرد و سپس وارد حوزه علمیه امام صادق(ع) اردکان شد و پس از سه سال تحصیل پا در رکاب جهاد فی سبیل الله گذاشت و اکنون چه زیبا پس از 37 سال دوباره به محل تحصیل خود در حوزه علمیه امام صادق(ع) اردکان بازمی گردد.

شعبانعلی درتاریخ 23 تیر ۱۳۶۱ درعملیات رمضان، در منطقه عملیاتی شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید و پیکر پاکش مفقود شد و همگان را س۷ سال چشم انتظار گذاشت.

این شهید والا مقام با تشخیص آزمایش DNA از سوی کمیته مفقودین شناسایی شده است و به همراه پیکرهای مطهر 150 شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس در آستانه سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) با حضور خانواده‌های معظم شهدا و مردم شهیدپرور ساعت ۹ صبح روز پنج‌شنبه (۶ تیر)  از مقابل دانشگاه تهران به سمت معراج الشهدا تشییع می شود و مراسم وداع با این شهدا امشب چهارشنبه بعد از نماز مغرب و عشا در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار خواهد می شود.

مراسم استقبال از شهید روحانی «شعبانعلی عبدالهی سروی چاه افضل» پنجشنبه ششم تیر ساعت 21 در فرودگاه یزد و مراسم وداع با این شهید جمعه هفتم تیر در محل  مصلی نماز جمعه اردکان برگزار خواهد شد.

شهید شعبانعلی عبداللهی سروی که در زمره 420 شهید شهرستان اردکان است، روز شنبه مصادف با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) تشییع و خاکسپاری پیکر این شهید در زادگاهش انجام می شود.

انتهای پیام/

حوزه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.