طریقه پخت «شولی»؛ معروف‌ترین آش میبدی ها - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Content



آش شولی یکی از آش‌های یزدی است که در حین سادگی، خوشمزه نیز هست.

به گزارش میبد خبر، آش شولی یکی از آش‌های یزدی است که در حین سادگی، بسیار خوشمزه هست. در اصل چاشنی این آش، سرکه است ولی می‌توانید آن را با رب انار هم میل کنید.

مواد لازم برای پخت این آش؛
سبزی؛ «نصف آن اسفناج و نصف دیگر شوید، تره، جعفری و چند شاخه شنبلیله» یک و نیم کیلو
چغند؛  دو عدد بزرگ
پیاز؛ سه عدد
نعنا؛ خشک دو قاشق غذا خوری
آرد؛یک و نیم لیوان
عدس؛ یک لیوان
روغن؛ به میزان لازم برای پیاز و نعناع داغ
نمک؛ به میزان لازم
زردچوبه ؛ دو قاشق مربا‌خوری
سرکه ؛ به میزان دلخواه


طرز تهیه؛
ابتدا چغندر را پوست کنده، سپس آن را به صورت خلالی برش داده و با مقداری آب می‌گذاریم روی شعله تا نیم‌پز شود. بعد از نیم پز شدن چغندر، عدس و سبزی خرده شده را به آن اضافه می‌کنیم و صبر‌می‌کنیم تا کاملا بپزد. در این فاصله نعنا و پیاز داغ را درست کرده و به آن زردچوبه را اضافه می‌کنیم. به آرد حدود 4 تا 5 لیوان آب اضافه کرده و سپس با دست، کاملا آن‌ها را با هم مخلوط می‌کنیم. وقتی سبزی و عدس پخته شد نصف پیاز داغ را به قابلمه اضافه کرده و می‌گذاریم چند غل بخورد. بعد از آن، ابتدا حدود 4 لیوان آب جوش به آش اضافه می‌کنیم و سپس آرد آب گرفته را به آرامی به آش اضافه می‌کنیم و همزمان هم، خوب به هم می‌زنیم تا آرد گلوله نشود.


نکته؛
اگر آش خیلی غلیظ شد باز هم آب به آن اضافه می‌کنیم و سپس آن را خوب به هم می‌زنیم تا غلظت آن چیزی شبیه سوپ شود.بعد از این که نمک و فلفل آش را اندازه کردیم، به آن نعنا داغ و بقیه‌ی پیاز داغ و سرکه را اضافه می‌کنیم «البته کمی از آن را برای تزئین نگه می‌داریم» و می‌گذاریم تا چند غل بزند تا بوی تند سرکه کم شود.
اگر سرکه دوست نداشتید می‌توانید آش را با رب انار میل نمایید.

انتهای پیام /




رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.