Skip to Content

با حضور مسئولین؛

طرح پیشگیری از معلولیت در مرکز ژنتیک میبد کلید خورد


طرح تحقیقاتی پیشگیری از معلولیت ها درخانواده های دو معلولیتی و چند معلولیتی در مرکز تحقیقات ژنتیک شهرستان میبد آغاز شد.

به گزارش میبد خبر، مدیرکل بهزیستی استان در خصوص این طرح بیان داشت: این طرح برای پیشگیری از معلولیت در خانواده های دو یا چند معلولیتی در مرکز ژنتیک میبد اجرایی می شود.

وی افزود: با اجرای این طرح در بسیاری  از خانواده هایی که 2 فرزند معلول وجود دارد می توانیم افراد ناقل را مشخص و بر اساس آن از به دنیا آمدن فرزند معلول پیشگیری کنیم.

عفتی با بیان اینکه وظیفه بهزیستی فراهم کردن بستر ارتقا سلامت جامعه است، گفت: سال گذشته در کشور هزار و 200 مورد سقط درمانی انجام گرفته است که 480 مورد از این آمار در استان یزد ناشی از تلاش فعالان در این عرصه و مشارکت و همکاری خانواده ها و زوج ها است تا تعداد معلولیت و بروز معلولیت های روز به روزکاهش پیدا کند.

وی در پایان ضمن قدردانی از همت و تلاش همه مسئولان در شهرستان میبد برای اجرای این طرح، اظهار داشت: با توجه به امکانات موجود در مرکز ژنتیک میبد، غربالگری ژنتیک برای همه مزدوجان استان فراهم شده است.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.