Skip to Contentريیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد از اجراي طرح ملی «ماد» در مدارس ميبد خبر داد.

به گزارش میبدخبر، «محمد علی شایق» در حاشیه برگزاری کارگاه تربیت مربی طرح مشارکت اجتماعی دانش‌آموزان (ماد) در ميبد گفت: طرح مشارکت اجتماعی دانش‌آموزان، طرحی است که طی آن دانش‌آموزان خود به ارائه راه‌حل‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی می‌پردازند.

وي با اشاره به اجراي اين طرح براي اولين بار در استان در شهرستان ميبد، افزود: این طرح در قالب تفاهم‌نامه‌ای بین دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش و معاونت پیشگیری سازمان بهزیستی کشور با هدف جلب حمایت و توانمند‌سازی مخاطبان که در حال حاضر دانش‌آموزان پایه هشتم تعريف شده‌اند، است.

شایق بیان كرد: دانش‌آموزان پایه‌ هشتم با توجه به این که در دوره اول نوجوانی و بلوغ به سر می‌برند و ممکن است با گرایش‌هایی که به نوجوانان و هم سن و سالان خود دارند، با یکسری خطرات و مشکلات مواجه باشند، در این طرح مورد توجه قرار می‌گیرند.

ريیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان تصریح كرد: با اجرای این طرح به راه‌حل‌هایی خلاقانه و جدید و نویی که تراوش ذهن خود دانش‌آموزان است با تسهیل‌گری معلمان دروس مطالعات اجتماعی، تفکر و سبک زندگی و نیز مشاوران مدارس پرداخته می‌شود.

وی با اشاره به قرار داشتن دانش‌آموزان پایه هشتم در سنین ۱۲ تا ۱۵ سال، ابراز داشت: اين دانش‌آموزان به علت قرار گرفتن در دوران بلوغ و مواجه شدن با تغییرات هورمونی، شناختی، روانی و همچنین حس استقلال طلبی، هیجانات، ریسک‌پذیری و بحران‌های هویتی که در وجود آنها شکل می‌گیرد، به سمت طرح‌های کوچکی سوق داده می‌شوند تا بتوانند از طریق مشارکت اجتماعی و کار گروهی، آسیب‌ها را با توجه به بافت و فرهنگی که در آن زندگی می‌کنند، رصد شود.

شایق اظهار داشت: نقش آفريني دانش‌آموزان در اين طرح مي‌تواند در آینده‌ي دانش‌آموزان و مشاغل آينده آنها بسیار تاثیر‌گذارخواهد بود.

ريیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان در ادامه با اشاره به این که طرح ماد در تمام مدارس متوسطه دوره اول و در پایه هشتم شروع خواهد شد، اذعان داشت: با تامین اعتباری که توسط بهزیستی و آموزش و پرورش شده است ، در اواخر فروردین ماه سال آینده از طرح‌هایی که عملی شده است، به صورت ویژه تقدیر خواهد شد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.