Skip to Content

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد:

طرح مراجعه «خادم به مخدوم» در سراسر استان اجرا می شود/ پایش سلامت والدین شهدا و جانبازان اولویت مهم بنیاد شهید


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد بیان داشت: طرح مراجعه خادم به مخدوم یا همان طرح سپاس با هدف تکریم و حل مشکلات جامعه ایثارگران در اولویت برنامه‌های بنیاد شهید استان یزد است.

سید احمد ابراهیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد در گفتگو با خبرنگار میبد خبر در رابطه با طرح مراجعه خادم به مخدوم بنیاد شهید بیان داشت: جهت رفاه حال جامعه ایثارگری استان طرح مراجعه خادم به مخدوم یا همان طرح سپاس با هدف تکریم و حل مشکلات جامعه ایثارگران در سراسر استان اجرا می شود.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و طرح‌های تحولی بنیاد شهید به منظور توسعه و تقویت شبکه نوین ارتباطی بنیاد با جامعه هدف طرح مراجعه خادم به مخدوم است. در این طرح اکیپ های ده نفره از طرف اداره کل بنیاد شهید استان به شهرستانها مراجعه و ضمن سرکش و تکریم خانواده شهدا و ایثارگران مسائل و مشکلات آنها از نزدیک بررسی می شود که خوشبختانه این برنامه مورد استقبال خانواده محترم شهدا و ایثارگران قرار گرفته است.

ابراهیمی عنوان کرد: مجموعه بنیاد شهید استان یزد در صدد است با  اتخاذ و اجرای شیوه‌های نوین همچنین با رویکرد حل مشکلات ایثارگران و خانواده معظم شهدا، نسبت به تکریم جامعه هدف، خدمت‌رسانی شایسته‌ای انجام دهد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد با تاکید بر اهمیت و اثرات مثبت این طرح در حفظ و ارتقای شأن و کرامت ایثارگران و نیز کاهش مشکلات آنان خاطرنشان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد با بسیج امکانات و استفاده حداکثر از ظرفیت مدیریتی و پرسنلی این طرح را اجرا خواهد کرد.

وی در ادامه تصریح داشت: جلب مشارکت معتمدان و دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان‌های تابعه نقش موثری در اجرای هر چه بهتر این طرح خواهد داشت.

ابراهیمی با اشاره به اینکه پایش سلامت والدین شهدا و جانبازان اولویت مهم بنیاد شهید است، گفت: هدف از اجرای این طرح نیز شناسایی و جمع آوری اطلاعات درمانی و بهداشتی خانواده معزز شهدا و جانبازان است تا در اسرع وقت جهت خدمات هر چه بهتر و آنی اقدامات لازم صورت گیرد. در این زمینه تمام خانواده معزز شهدا پزشک پایش سلامت دارند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد در رابطه با بیمه درمانی خانواده شهدا و ایثارگران اظهار داشت: در رابطه با بحث بهداشت و درمان با بیمه دی قرارداد منعقد شده که این بیمه با کلیه بیمارستانهای خصوصی، مراکز درمانی و تعداد زیادی از بیمارستانهای دولتی قرارداد دارد و هدف ما این است که جامعه هدف در نزدیکترین محل سکونت خود دسترسی به مراکز درمانی و پزشک داشته باشد. در این راستا قراردادهای متعددی با پزشکان متخصص جهت خدمت رسانی هرچه بیشتر و بهتر به خانواده محترم شهدا و ایثارگران بسته شده است.

وی با اشاره به طرح ساماندهی گلزار شهدا اذعان داشت: از 270 گلزار شهید در استان 205 گلزار ساماندهی شده و 24 گلزار دیگر نیز در دست اقدام می باشد. مابقی گلزارهای شهدا که بیشتر دارای یک تا سه شهید هستند ان شاالله با تامین اعتبار طی فرآیندی برنامه ریزی شده در طول 4 سال آینده عملیات ساماندهی آنها انجام شود.

ابراهیمی استان یزد را مقام نخست برگزار ی یادواره شهدا در کشور معرفی و ابراز داشت: بیش از هزار و 300 یادواره در سطح استان برگزار شده که با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می توان جامعه را در برابر معضلات و تهدید ها مصون نگه داشت.

وی در پایان ضمن تشکر از آیت الله اعرافی، فرماندار و مسئولین شهرستان میبد که تعامل خوبی با این اداره جهت پیگیری امور خانواده شهدا و ایثارگران داشته اند، بیان داشت: در این دیدار طرحی از طرف فرماندار میبد مبنی بر نصب تصاویر شهدا هر محله در آن محلات مطرح شد که با توجه به محله ای بودن  و استعداد و ظرفیت خوبی که در شهرستان میبد وجود دارد کار ماندگاری با استفاده از کاشی و سرامیک که خواستگاه آن در این شهرستان می باشد، خواهد شد.

در پایان این برنامه از مسئول امور ایثار گران فرمانداری میبد و خبرنگار صدا و سیما در شهرستان تقدیر شد.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.