Skip to Content

آیت الله اعرافی در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان میبد:

طرح شناسنامه ازدواج باید برای خانواده ها مجانی انجام گیرد / عزاداری می تواند فرصتی برای کاهش آسیب های اجتماعی باشد


نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان میبد با حضور آیت الله اعرافی امام جمعه ، فرماندار و اعضای این شورا در بیت آیت الله اعرافی برگزار شد .

به گزارش "میبدخبر"،در این نشست پیرامون برگزاری کنگره شهدا در 12 اسفند ، حل مسائل پیش روی راه اندازی موزه شهداء و تعیین تکلیف پارکینگ های مساجد بحث و تبادل نظر شد .

امام جمعه میبد با گرامی داشت هفته امر به معروف و نهی از منکر و تسلیت ایام عاشورای اباعبدالله الحسین (ع) به تداوم حرکت احداث پارکینگ های مساجد تاکید کرد .
آیت الله اعرافی گفت : این طرح باید با همکاری هیئت امنای مساجد و شهرداری با جدیت پیگیری و تحقق یابد .
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با قدردانی از همه هیئت ها ، مداحان ، سخنرانان و دسته های عزاداری ، همه مردم ، نیروهای امنیتی و انتظامی و مسئولینی که برای اعتلا و ارتقاء فرهنگ عزاداری تلاش می کنند تشکر کرد.
رئیس حوزه های علمیه کشور گفت : مراسم عزاداری باید موجب ارتقاء شور معنوی انقلابی و ایمانی در جامعه شود و هم به معرفت ما نسبت به عاشورا بیافزاد و این مرهون سخنرانان ، مداحان و برنامه ریزان ماست که با نگاه فرهنگی جامعه به عزاداری نگاه کنند.
وی با بیان اینکه عزاداری می تواند فرصتی برای کاهش آسیب های اجتماعی باشد افزود : باید در ایام محرم  به فقرا و مستمندان توجه و ارزشهای دینی در عزاداری ها تبین شود .
 در این نشست پس از تشریح معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان در خصوص طرح شناسنامه ازدواج ، با کلیات این طرح موافقت شد و شهرستان میبد بعنوان پایلوت کشوری طرح شناسنامه ازدواج انتخاب شد .
آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه این طرح خانواده می تواند بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه ما را حل کند گفت : معاون فرماندار میبد با دبیری اداره بهزیستی با تشکیل کارگروهی با محتوا و بحث آموزشی این طرح را در شهرستان میبد عملی کنند .
امام جمعه میبد تصریح کرد : هر چه در باره این طرح بگویم کم گفتیم و باید این طرح برای خانواده ها مجانی انجام شود .
گفتنی است : جامعه هدف طرح شناسنامه ازدواج ، جوانان هستند و باید قبل از ادواج در دوره های آموزشی شرکت و گواهینامه ازدواج دریافت کنند .

منبع : میبد آدینه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.