Skip to Content

رئیس اداره بهزیستی شهرستان میبد

طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه زمینه بازگشت معلولان به جامعه را فراهم می کند


رئیس بهزیستی شهرستان میبد گفت: اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه زمینه بازگشت معلولان به جامعه را فراهم می کند.

سید محسن فلاح در گفتگو با خبرنگار میبد خبر، با بیان این مطلب در جلسه اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در بخش ندوشن گفت: از اهداف برگزاری این جلسه توجه به بحث توانبخشی مبتنی برجامعه توانایی‌های معلولین وحضور آنها در اجتماع به عنوان فرد تاثیرگذارمی باشد.
 
رئیس بهزیستی شهرستان میبد با اشاره به زمینه‌های فعالیت بهزیستی در راستای کمک به افراد کم‌توان و ناتوان، ابراز کرد: توانبخشی مبتنی بر جامعه و مبتنی بر رویکردچند بخشی است تا از ظرفیت و پتانسیل‌های فرد معلول؛ خانواده معلول؛ جامعه و نهادهای دولتی و نیز بخش خصوصی جهت توانمند سازی معلولین در همه زمینه‌های زیستی –روانی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی استفاده شود.
 
وی با تأکید بر اینکه در اداره بهزیستی شهرستان، درصدد گسترش بیشتر سی بی آر در  روستاها هستیم، تصریح کرد: این طرح در راستای خدمات دهی بهتر به نیازمندان زیرپوشش بهزیستی در سطح روستاها با همکاری تسهیل‌گران محلی، بهورزان، دهیاران و سایرگروه‌های اجتماعی اجرا می‌شود..
 
فلاح گفت: در برنامه‌های آتی ما به جد دنبال بحث مشارکت‌های معلولین در سطح اجتماع هستیم.
 
پیگیری تشکیل کلاسهای مهارتهای زندگی و دانشنامه ازدواج در ندوشن واستمرار خدماتCBR در بخش ندوشن با همکاری بخشداری از مصوبات این جلسه بود .
 
در پایان جلسه فلاح رئیس بهزیستی میبد از کارگاه حمایتی زیلوبافی مددجویان تحت پوشش بهزیستی که در سال 93 ایجاد شده و در حال حاضر5 نفر شاغل دارد بازدید بعمل آورد.
 
گفتنی است؛ در بخش ندوشن یک روستا مهد به تعداد 37کودک از سنین 3تا6 و همچنین  یک مجتمع خدمات اجتماعی تحت نظارت بهزیستی میبد به 75 مددجو  درحوزه توانبخشی و اجتماعی خدمات ارائه می هد.
 
انتهای پیام ادرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.