Skip to Content

شهردار میبد:


شهردار میبد از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ در محلات مختلف میبد از تیرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش میبد خبر، مجید بهارستانی شهردار میبد در این زمینه بیان داشت: برای اجرایی شدن طرح تفکیک زباله از مبدأ جلسات متعددی در 6 ماه گذشته برگزار شده و در راستای آموزش، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌ سازی مرتبط با این موضوع تراکت های آموزشی بین مردم توزیع و در خطبه های نماز جمعه نیز این طرح برای آنها تشریح و تعدادی بنر در سطح معابر شهری نصب شده است.

وی افزود: اجرای این طرح بطور رسمی از تیرماه سال جاری با مشارکت بخش خصوصی در میبد آغاز شده است.

شهردار میبد هدف از اجرای طرح تفکیک زباله را تغییر نوع نگاه و نگرش شهروندان در نحوه برخورد با پسماند زباله ها برشمرد و گفت: بهبود شرایط بهداشتی، کاهش آلودگی‌های ناشی از تولید زباله وحفظ محیط زیست، صرفه‌جویی در هزینه‌های جمع‌آوری پسماند و کمک به چرخه اقتصادی برای بازیافت پسماندهای قابل بازیافت از عمده اهداف اجرایی طرح تفکیک زباله از مبدأ در میبد است.

وی با بیان اینکه به طور متوسط روزانه در شهر میبد 50 تن زباله تولید می‌شود، افزود: با راه اندازی شرکت تفکیک زباله از مبدا بخش زیادی از زباله خشک و قابل بازیافت جداسازی می‌شوند.

بهارستانی اظهار داشت: خودروهای ویژه جمع آوری پسماند خشک با ملودی خاص خود و بر اساس برنامه زمان بندی به محلات مراجعه و نسبت به تخلیه مخازن و جمع آوری پسماند ها اقدام می کنند. در این راستا ماموران بازیافت با مراجعه به درب منازل و آموزش چهره به چهره و تحويل كارتن پلاست به منازل هر شهروند آموزش لازم را جهت جداسازي كاغذ، مقوا، كارتن، فلزات، پلاستيك و شيشه را انجام داده كه درمحلات طبق برنامه زمانبندي توسط شهرداري جمع آوري مي شوند.

وی زمانبندی اجرای این طرح در محلات مختلف را تشریح و بیان داشت: ماموران بازیافت در روز شنبه شهرک علی آباد و شهرک امام صادق(ع)، روز یکشنبه قسمت میراث فرهنگی مدرسه امتم تا پمپ بنزین شمس آباد و شهرک شهدا، روز دوشنبه شهرک فجر بیده و محله آسیاب ده آباد و خیابان پاسداران و درویشی، روز سه شنبه شهرک بهمن آباد و شهرک امام از نیلوفر 1 تا چراغ قرمز ده آباد، روز چهارشنبه از خیابان هفت تیر و خیابان فیروز آباد قسمت پارک فلسطین و خیابان سعیدی و محمودآباد تا خیابان آیت الله خامنه ای و روز پنج شنبه محله حسینیه کرم و محله بشنیغان و مهرجرد از اول خیابان خبرنگار تا مسجد دوازده امام فیروزآباد از ساعت 8 صبح الی 14 تحت پوشش اجرای این طرح قرار می دهند.

شهردار میبد در پایان بر ضرورت اهمیت جداسازی زباله‌‌های خشک و تر برای استفاده‌ بهینه از این مهم تاکید کرد و گفت:اجرای طرح سبب بهبود وضعیت ظاهری شهر وکاهش مصرف انرژی و کاهش میزان زباله می‌شود و نقش مردم در اجرای آن بسیار مؤثر است.

انتهای پیام/اد

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.