Skip to Content


طرح بسيج سلامت نوروزي در میبد آغاز بكار كرد


در آستانه فرا رسیدن سال نو برنامه کنترل بهداشتی مراکز تهیه و توزیع موادغذایی و اماکن عمومی شهرستان میبد تحت عنوان بسیج سلامت نوروزی از اول اسفندماه95 عملاً به اجرا گذاشته شد.

به گزارش ميبد خبر، حیدری کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت میبد بیان داشت: در این برنامه که تا تاریخ 15فروردین سال آتی ادامه خواهد داشت، بازرسین بهداشت محیط مرکز بهداشت میبد از کلیه مراکز حساس بویژه اغذیه فروشیها و مراکز اسکان مسافرین نوروزی مستمرا بازدید و نظارت های بهداشتی را بعمل خواهند آورد.

وی افزود: با توجه به اینکه اهداف نهایی برنامه اخیر، تامین سلامت آحاد جامعه و مسافرین نوروزی خواهد  بود، مرکز بهداشت از شهروندان محترم درخواست دارد در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی و یا هر موضوعی که میتواند تهدید کننده سلامت افراد باشد، مراتب را به شماره تلفن 32333012 و یا سامانه ارتباط مردمی وزارت بهداشت به شماره 1490 اطلاع رسانی نمایند.
انتهای پیام/ادرای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.