Skip to Content


طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در میبد اجرا می‌شود


رئیس جمعیت هلال احمر میبد از اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در این شهرستان خبر داد.

 کمال بنا رئیس هلال احمر میبد در گفتگو با خبرنگار ميبد خبر اظهار داشت:   تعطیلات نوروزی به دلیل افزایش مسافرت ها و به تبع آن افزایش نیازهای مختلف مردم ، از جمله راهنمایی مسافرین نوروزی ،اسکان،امداد و نجات و … شرایط خاصی را در کشور ایجاد می نماید .لذا سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و سازمان  امداد ونجات  جمعیت هلال احمر طرح ملی راهنمای مسافرین نوروزی با هدف فرهنگ سازي در زمينه سفرو كاهش تلفات جاده اي منطبق بر اصول و اهداف جمعيت هلال احمر هر ساله درايام نوروز  و ارائه خدمات امدادی برگزارمينمایند . جمعيت هلال احمرمیبد طي هفده سال گذشته با اجراء اين طرح ملي توانست به نحو شايسته نسبت به تحقق يكي از وظايف سازمان مندرج در بند 7 از ماده 3 اساسنامه جمعيت جامه عمل بپوشاند. 

وی افزود: در همين راستا طرح ملي راهنمايي مسافرين نوروزي سالجاري به منظور تحقق هدف استراتژيك 2 استراتژي 2020  فدراسيون بين‌المللي جمعيت‌هاي صليب سرخ و هلال احمر(کاهش خطرسوانح)، ماموريت شماره 1 و4 سندراهبردي جمعيت هلال احمر ايران(پيشگيري ، کاهش اثرات و آمادگی در برابر حادثه و سانحه ونهادينه کردن مشارکت جوانان در فعالیتهای امدادی و عام المنفعه) و ماده 40 از برنامه پنجم توسعه(ارتقاء ظرفیتهای انسانی و زیرساختهای لازم برای بهبود وضعيت ايمني در كشور با همكاري دستگاههاي اجرايي و از طريق نياز سنجي و آموزشهاي همگاني و عمومي) از تاريخ 25/12/95 لغايت14/ 1/96 به مدت 19 روز  با حضور  جوانان داوطلب و مهرورز ایرانی عضو جمعیت هلال احمر با شعار راهنمايان جوان،ايمني وآرامش وبارويكردپيشگيري ازحوادث وسوانح جاده اي درطول سفرهاي نوروزي برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در راستاي اهداف انسان دوستانه وخيرخواهانه جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران و با توجه به استقبال گسترده مردم عزيز كشورمان از طرح ملي ایمنی وسلامت مسافرین نوروزی اين جمعيت اقدام به برپایی دو پست ثابت در بلوار مدرس  میدان نماز و جنب مسجد امام رضا (ع)  ,یک تیم سیار خواهد نمود که در این طرح اقدام به توزیع انواع بروشور و مجله ( نقشه شهرستان میبد ، نقشه شهرستان  یزد  ، نقشه راههای  ایران  ، مجله ، روزنامه ، لوح فشرده و... ) بين مراجعه كنندگان می نماید.

وی عنوان کرد: دراين طرح تعداد19 نفر از امدادگران فعال و 20  نفر از اعضای فعال سازمان جوانان و 10 نفر از پزشکان و پیراپزشکان فعال حوزه داوطلبان و 5 نفر از پرسنل این جمعيت در مدت 18 روز ( روزانه 12 ساعت فعالیت ) مشاركت خواهند داشت.

بنا در پایان بیان داشت: شهروندان و مسافران نوروزی در این ایام به صورت شبانه روزی می توانند در صورت بروز هر حادثه از طریق شماره تلفن ۱۱۲ به عنوان مرکز کنترل عملیات هلال احمر اکیپ های امداد و نجات را برای انجام خدمات لازم در جریان امر قرار دهند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.