Skip to Content

امام جمعه موقت میبد:

طرح اخیر مجلس آمریکا، سند بی اعتمادی به آنهاست


حجت الاسلام شیخ محمود کارگر در رابطه با طرح اخیر مجلس آمریکا گفت: بنا به فرمایش رهبر معظم، به آمریکا اعتمادی نیست و این سند بی اعتمادی آمریکا است، و درست در زمانی که برجام در حال رسیدن به نتیجه است، آنها می خواهند از راههای دیگر به ایران فشار بیاورند.

به گزارش میبد خبر، امام جمعه موقت میبد با اشاره به حادثه کشتار مسلمانان شیعه در نیجریه ، توجیه فرمانده ارتش نیجریه مبنی بر اینکه به دلیل سدمعبر به کشتن عزاداران روی آورده راتوجیهی مسخره دانست وگفت:آیا در کشور شما جریمه سدمعبر قتل عام آنهاست؟ ستاد ارتشی که باید حامی ملت باشد، به جای جلوگیری از آنهایی که مخل امنیت کشور هستند، افراد بیگناه را می کشد.

حجت الاسلام کارگر همچنین گفت: ستاد ارتش نیجریه به بهانه اینکه شیخ زکزاکی قصد ترور فرمانده ارتش آنها را داشته به خانه او حمله ور شده و او و همسرش را دستگیر کرده اند، اما در طول تاریخ هیچ گونه خشونت و کاری که مخل نظم کشور باشد از شیعیان نیجریه دیده نشده،در مقابل از آن طرف بوکوحرامی که مسلمانان را می کشد و چهره کریهی از اسلام را در دنیا نشان داده است را آزاد گذاشته، چرا که دست های پنهان آمریکایی پشت سر آنهاست.

حجت الاسلام کارگر دست خبیث وهابی، صهیونیستی، آمریکایی را صحنه گردان این جنایات دانست و با اشاره به تلاش های شیخ زکزاکی در دعوت حدود 12 میلیون نفر از مسلمانان نیجریه به مذهب شیعه، علاقه و پیروی این شیعیان از امام خمینی و مقام معظم رهبری را موجب هراس دشمنان دانست و علت اصلی این کشتارها و ترورهای شیعیان را، ترس آنها از گسترش این موج گرایش به تشیع بیان کرد.

امام جمعه موقت میبد در ادامه طرح جنجالی مجلس نمایندگان آمریکا که با 407 رای موافق در مقابل 19 رای مخالف به تصویب رسیده است را نشانه ی بارزی از سند بی اعتمادی به آمریکا دانست و با بیان جزییات این طرح مبنی بر اینکه کسانی که در 5 سال اخیر به ایران و عراق و سوریه و سودان سفر کرده اند برای ورود به آمریکا باید محدودیت داشته باشند، گفت: هدف اینها تحقیر ایران و اسلام هراسی و ایران هراسی است و بنا به فرمایش رهبر معظم، به آمریکا اعتمادی نیست و این سند بی اعتمادی آمریکا است، و درست در زمانی که برجام در حال رسیدن به نتیجه است، آنها می خواهند از راههای دیگر به ایران فشار بیاورند.

وی تصریح کرد: آمریکا بداند که ایران راه خودش را انتخاب کرده است، 37 سال این ملت را آزمودید و تحریم های فلج کننده اخیرتان راهم دیدیم، اما بدانید کشور ما در راه حقیقت و ارزش های خودش که در راه آن خون ها ریخته، ایستاده است و هرگز در مقابل شما کرنش نخواهد کر د.

امام جمعه موقت میبد در ابتدای خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به روز وحدت حوزه ودانشگاه، این دو مرکز را از مراکز علمی تاثیرگزار در کشور دانست وافزود: تجربه یکصد ساله کشور ما نشان داده است، هرموقع که حوزه ودانشگاه به هم نزدیک شده و وحدت پیدا کرده اند، موجبات پیشرفت وتعالی کشور را فراهم آورده، باعث خیر وبرکت جامعه شده است وکشور دارای پیشرفت خوبی شده است و در مقابل فاصله و جدایی بین نخبگان کشور، باعث بروز آسیب های جدی در کشور شده است.

وی ادامه داد: اگر حوزه و دانشگاه درک متقابل از یکدیگر داشته باشند وتجربه 1400ساله حوزه به دانشگاه سرایت کند، اطمینان خانواده ها به دانشگاه بیشتر خواهد شد چراکه مطمئن هستند فرزندانشان به متخصصانی متعهد تبدیل خواهند شد.

 

 
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.