Skip to Content

با هدف کاهش آسیب های اجتماعی؛


با پیشنهاد دادگستری شهرستان میبد به شورای فرهنگ عمومی این شهرستان و با تأیید اتاق فکر این شورا، طرح ابن السبیل در شهرستان میبد اجرا خواهد شد.

به گزارش میبد خبر، حسین دهقانی رئیس دادگستری شهرستان میبد با اعلام این مطلب، گفت: طرح ابن السبیل با هدف کاهش آسیب های اجتماعی و پر کردن خلاهای فرهنگی در خانواده هایی که دچار ناهنجاری های اجتماعی مختلفی مانند ازیاد طلاق در یک خانواده، ازدیاد و تکرار محکومیت کیفری و منزوی بودن برخی خانواده ها اجرا می شود.

وی افزود: در این طرح فردی فرهنگی، اجتماعی و جهادی انتخاب شده که از نزدیک به سراغ این خانواده ها رفته و ضمن آمار گیری به بررسی مشکلات و علل بروز ناهنجاریها در آنها پرداخته سپس این خانواده ها جهت حل مشکلات به دستگاههای مربوطه معرفی شده تا بصورت سریع و ویژه به مشکلات آنها رسیدگی شود.

دهقانی درباره زمان اجرایی شدن این طرح اظهار داشت: این طرح با پیشنهاد دادگستری شهرستان در شورای فرهنگ عمومی مطرح و به تصویب رسیده است که پس از انجام یکسری کارهای پژوهشی بر روی این طرح شناسایی خانواده ها و انتخاب فرد مجری صورت می گیرد و طرح عملیاتی می شود. پس از شناسایی معضلات و مشکلات این خانواده ها مانند مسئله بیکاری و اشتغال آنها به ادارات مربوطه و متولی امر ارجاع و مشکلات آنها به طور ویژه و در اسرع وقت رسیدگی می شود.

وی در پایان اذعان داشت: این طرح ان شاء الله اول زمستان سال جاری اجرایی خواهد شد که امیدواریم با اجرای این طرح شاهد کاهش آسیبهای و معضلات اجتماعی در خانواده های هدف باشیم.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.