ضرورت توجه به ظرفیت تکایا و حسینیه ها در جهت کاهش آسیب های اجتماعی - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Content

فرماندار میبد مطرح کرد؛


فرماندار میبد گفت: استفاده مناسب از فضای تکیه‌ها، حسینیه‌ها و هیئت‌ها به عنوان یک فضای فرهنگی و هنری و حتي ورزشي مناسب در زمان‌هاي بلااستفاده را راهگشای برخي مشکلات و آسيب‌ها در جامعه است.

به گزارش میبد خبر، فرماندار میبد در گردهمايی آینه‌داران آفتاب که با حضور روسای شوراهای هیئات مذهبی برگزار شد، بیان داشت: عزاداری محرم را یک الگوی شیعه اسلامی در جهان نام برد و بايد در کنار عزاداری‌هاي اين ماه، یک سری الگوهای رفتاری باید برای عزاداران تعریف شود تا تکمیل‌ کننده این سنت در جامعه شیعه باشد.

وی افزود: کمک به محرومان و نیازمندان یک عمل انسانی و نوع‌ دوستانه است که می‌تواند در این ایام موردتوجه قرار گیرد.

حسین فلاح با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور افزود: ارتباط چهره به چهره با خیرین یکی از مهم‌ترین راهکار برای کمک به محرومان و نیازمند از سوی افراد توانمند است.

وی با اشاره به این‌که مسئولان هیئت‌های مذهبی در هر محله همواره از معتمدین محله هستند، گفت: این افراد می‌توانند با شناسایی خیرین و نیازمندان هر منطقه، ارتباط بیشتر آن‌ها را برقرار کنند.

فرماندار با تأکید بر مدیریت ساعات عزاداری در شب‌های محرم، تأکید کرد: همچون گذشته ذبح دام در مسیر عزاداران و حسینیه‌ها ممنوع است و باید در محل کشتارگاه انجام شود.

فلاح در پایان استفاده مناسب از فضای تکیه‌ها، حسینیه‌ها و هیئت‌ها به‌عنوان یک فضای فرهنگی و هنری و حتی ورزشی مناسب در زمان‌های بلااستفاده را راهگشای برخی مشکلات و آسیب‌ها در جامعه دانست.

انتهای پیام/ادرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.