Skip to Content

پس از سوء تدبیر در دفن زباله و پسماند در اطراف شهر انجام شد

ضرب العجل فرمانداری میبد به شهرداری برای ارائه طرح جامع دفع زباله و بازیافت


معاون فرماندارمیبد در جلسه دفع پسماند این شهرستان با اظهار تأسف از سوء تدبیر در دفن زباله و پسماند در اطراف شهر گفت: تخلیه زباله در مناطق از قبل تعیین نشده، و آتش زدن آن به یکی از معضلات زیست‌محیطی و نارضایتی مردم تبدیل‌شده است.

به گزارش "میبدخبر"، محسن فلاح با اشاره به عوارض بهداشتی زباله در سلامت مردم گفت: محیط‌ زیست و شهرداری باید مسائل ایمنی و استانداردهای لازم در دفع زباله و بازیافت آن را جدی بگیرند.

معاون فرماندار میبد تصریح کرد: ظرف دو هفته آینده باید طرح جامع دفع زباله و بازیافت آن با تعیین مشاور از سوی شهرداری و نظارت کامل محیط‌زیست انجام و گزارش آن به فرمانداری اعلام شود.

فلاح خاطرنشان کرد: روزانه ۴۵ تن زباله در شهرستان میبد جمع‌آوری می‌شود اما این زباله به‌جای گودبرداری و دفن مناسب در اطراف شهرستان تخلیه و آتش زده می‌شود که دود و عوارض آن اول صبح به‌وضوح در سطح شهر قابل‌مشاهده است.

منبع: روابط عمومی فرمانداری میبد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.