Skip to Content

مدیرکل صنعت، معدن یزد:

صنعت کاشی و سرامیک یزد نیازمند بازارهای جدید جهانی است‌


مدیرکل صنعت، معدن و تجارت یزد با اشاره به جایگاه استان یزد در زمینه صنعت کاشی و سرامیک، گفت: صنعت کاشی و سرامیک یزد نیازمند بازارهای جدید جهانی است.

به گزارش میبد خبر، محمدرضا علمدار یزدی پیش از ظهر امروز در همایش تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان یزد اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه‌های صورت گرفته در هفته پژوهش در استان یزد، برگزاری پنل ارتباط دانشگاه، صنعت و تجارت بود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت یزد خاطرنشان کرد: این پنل با حضور جمعی از مدیران و مسئولان مرتبط با این سه حوزه در سالن غدیر دانشگاه یزد برگزار و مباحث مختلفی در زمینه وضعیت استان یزد و اقدامات لازم مطرح شد.

علمدار یزدی تصریح کرد: در این پنل مقرر شد که هر 15 روز یک مرتبه اعضای پنل ارتباط دانشگاه و صنعت و تجارت جلسات مشترکی برگزار ‌کنند تا راهکارهای تقویت این ارتباط را بررسی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مطالعه و بررسی نیازهای کشورهای هدف صادراتی از مهمترین مباحثی است که در این جلسات به صورت ویژه مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت یزد به تولید بیش از 50 درصد کاشی و سرامیک کشور در یزد اشاره کرد و اظهار داشت: بررسی ایجاد بازار جدید برای صنعت کاشی و سرامیک استان با تاکید بر ظرفیت فناوری‌های نوین از مهم‌ترین مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

علمدار یزدی نکته مهمی که در ارتباط با تمام این مباحث مطرح شد، بحث لزوم توجه به فعالیت‌های دانش‌بنیان و ارائه خدمات مبتنی بر دانش و فناوری‌های نوین بود که لازمه پیشرفت اقتصادی کشور و استان یزد است.

وی تصریح کرد: همچنین وضعیت گذشته، حال و آینده عرصه صنعت، معدن و تجارت استان یزد در این پنل به صورت مختصر مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/

تسنیم
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.