Skip to Content

با انعقاد تفاهم نامه میان ایران و اتحادیه اروپا؛


رییس سازمان دامپزشکی کشور بیان داشت: با انعقاد تفاهم نامه میان ایران و اتحادیه اروپا صنعت پرورش اسب ایران در حوزه تکنولوژی تولید و دانش ژنتیک ارتقا می یابد.

علیرضا رفیعی‌پور رییس سازمان دامپزشکی کشور در گفت و گو با خبرنگار  میبد خبر در ارتباط با حمایت های وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی کشور از صنعت پرورش اسب بیان داشت: موضوع صنعت پرورش اسب در کشور ما در دو مورد اسب کورس و اسب پرش طی سال های گذشته می توان گفت به دلایلی که ما استانداردهای جهانی را مورد توجه قرار ندادیم به مشکل برخورد و امیدواریم که این صنعت بتواند در یک شرایط ایده آل در کشور پا گرفته و رشد کند.

وی افزود: ولی خوشبختانه با اتفاقات خوبی که طی چند سال گذشته افتاد سازمان دامپزشکی با همکاری سازمان جهانی بهداشت دام و اتحادیه اروپا به سمت انعقاد تفاهم نامه هایی رفت که این تفاهم نامه ها کار انتقال اسب، تکنولوژی پرورش و تولید اسب و همچنین مهمتر از این دو دانش حوزه ژنتیک اسب را برای ایران مهیا می کند.

رییس سازمان دامپزشکی کشور در پایان تصریح داشت: این قرار دادها کمک خواهد کرد که در یک استان مثل یزد که رتبه خوبی را در حوزه پرورش اسب ایران دارد آن هم اسب اصیل ایرانی یا همان اسب عرب امیدواریم گشایش همکاری های منطقه ای بین ایران و کشورهای پیشرفته دنیا سبب شود که صنعت پرورش اسب در این استان و استان های دیگر با هزینه کمتر ولی با منافع اقتصادی مطلوب تر به حیات خود ادامه دهد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.