Skip to Content

پاسخ به شبهه افکنی در خصوص میراث میبد؛


رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان میبد از صفر تا صد مرمت فرودگاه انگلیسی ها خبر داد.

به گزارش میبدخبر، صبح امروز خبری در برخی کانال های تلگرامی مبنی بر عدم پیگیری میراث فرهنگی میبد برای مرمت فرودگاه انگلیسی ها و مرمت آن توسط شهرستان همجوار انتشار یافت که در این راستا ماجرا را از رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان میبد جویا شدیم.

رسول مشتاقیان در گفتگو با خبرنگار میبدخبر، در این خصوص توضیح داد: مرمت اضطراری فرودگاه انگلیسی ها توسط میراث فرهنگی میبد با اعتباری بالغ بر 100 میلیون ریال از سه ماه پیش آغاز و ماه گذشته کار مرمت به پایان رسید.

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان میبد از کانال های تلگرامی درخواست داشت: قبل از انتشار هرگونه خبر و گزارش، از صحت و سقم آن اطمینان حاصل نموده و سپس نسبت به انتشار یا بازنشر آن اقدام کنند.

گفتنی است پایگاه انگلیسی‌ها یا پرتغالی‌ها در شهرستان میبد، متعلق به دوره پهلوی بوده و بر اساس اطلاعات درج شده در پرونده ثبتی، این بنا با شماره ۱۴۵۱۷ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.