Skip to Contentمدیر کل ثبت احوال استان یزد از صدور کارت هوشمند ملی برای 77 درصد یزدی ها خبر داد.

محمدعلی مکرمی مدیر کل ثبت احوال استان یزد در گفتگو با خبرنگار میبدخبر، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر با بیان اینکه یکی از مهمترین وظایفی که از ابتدای انقلاب در دستور کار ادارات دولتی قرار گرفت، محو آثار طاغوت و ستمشاهی بود، بیان داشت: سازمان ثبت احوال نیز در همین راستا اقدام به تعویض کلیه شناسنامه ها که آثار شاهنشاهی داشت کرد و به جای آن شناسنامه های جمهوری اسلامی را در اختیار مردم قرار داد.

ایجاد پایگاه ملی اطلاعات جمعیت کشور در سازمان ثبت احوال

وی افزود: اقدام مهم دیگر سازمان ثبت احوال ایجاد پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور بود که اطلاعات کل جمعیت کشور و تمام ایرانیان را که از ابتدای سال 1297 برای آنها شناسنامه صادر شده بود در این پایگاه جمع آوری و ثبت کرد. در حال حاضر نیز تمام تحولات جمعیتی در این سامانه نگه داری و بروز رسانی می شود.

مکرمی در خصوص رویدادهای حیاتی استان یزد در 4 دهه گذشته اظهار داشت: در دهه اول یعنی در سالهای 1357 تا 1366 تعداد 238 هزار و 265 ولادت، 28 هزار و 676 فوت، 56 هزار و 454 فقره ازدواج و هزار و 702 مورد طلاق روی داده است.

 مدیر کل ثبت احوال استان یزد در مورد وقایع حیاتی دهه دوم انقلاب اسلامی ابراز داشت: در این دهه 178 هزار 482 مورد ولادت، 33 هزار و 729 مورد فوت، 64 هزار و 166 مورد واقعه ازدواج و هزار و 875 مورد طلاق روی داده است.

وی در ادامه ابراز داشت: در دهه سوم انقلاب اسلامی 163 هزار و 553 ولادت، 43 هزار و 932 وفات، 102 هزار و 632 ازدواج و 4 هزار و 230 مورد طلاق اتفاق افتاده است.

مکرمی با اشاره به تحولات جمعیتی دهه چهرام انقلاب یعنی سال های 1387 تا 1396 اذعان داشت: 230هزار و 174 ولادت، 47 هزار و 29 وفات، 104 هزار و 913 ازدواج و 12 هزار و 863 واقعه طلاق رخ داده است.

 

 پوشش 77 درصدی جمعیت استان یزد در زمینه کارت هوشمند ملی

مدیر کل ثبت احوال استان یزد در خصوص صدور و توزیع کارت شناسایی ملی گفت: در ابتدای امر کارت های ملی بصورت کاغذی چاپ و توزیع شد که بیش از 98 درصد مردم این کارت ها را دریافت داشتند در حال حاضر نیز پس از ابلاغ دستور العمل استفاده از کارت های هوشمند ملی این کارت ها نیز صادر و از طریق دفاتر پیشخوان به مردم تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه 77 درصد از جمعیت استان یزد تحت پوشش کارت های هوشمند ملی قرار گرفته اند، متذکر شد: 2 درصد از کارت های صادر شده هنوز در دفاتر و ادارات ثبت احوال قرار دارد که از مردم عزیز استان تقاضامندیم در صورتیکه پیامک صدور کارت ملی هوشمند برای آنها صادر شده یا مدت زمان طولانی از درخواست صدور آنها گذشته حتما به ادارات ثبت احوال در شهرستان ها و مرکز استان مراجعه کنند.

مکرمی در پایان با اشاره به اینکه بیش از 50 درصد شناسنامه مکانیزه صادر شده است، توصیه داشت: با توجه به کابردی شده کارت هوشمند ملی در سال آتی از مردم بزرگوار درخواست داریم با توجه به اینکه تا پایان امسال برای تعویض و اخذ کارت هوشمند ملی زمان دارند هر چه سریعتر نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.