Skip to Content


صدور تاکنون 21 هزار کارت هوشمند ملی و 32 شناسنامه مکانیزه در میبد


رییس اداره ثبت ‌احوال میبد با اشاره به ضرورت استفاده از تکنولوژی های نوین در ارائه خدمات بهتر و سریعتر به اقشار مختلف جامعه، گفت: از آغاز اجرای طرح صدور شناسنامه مکانیزه و کارت هوشمند، تاکنون 21 هزار و 801 فقره کارت هوشمند و 32 هزار و 500 شناسنامه مکانیزه در شهرستان میبد صادرشده است.

به گزارش میبد خبر، «حسن زارعی» در جلسه وقایع چهارگانه حیاتی شهرستان میبد با تشریح وقایع چهارگانه حیاتی این شهرستان اظهار کرد: شهرستان میبد 99 زار و 728 نفر جمعیت دارد که 51 هزار و 71 نفر مرد و 48 هزار و 656 نفر زن هستند.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته دو هزار و 345 ولادت در شهرستان میبد اتفاق افتاده که از این تعداد یک هزار و 174 نفر پسر و  یک هزار 171 نفر دختر بودند.

رییس اداره ثبت ‌احوال میبد با بیان این که در سال گذشته 383 مورد فوت در شهرستان میبد ثبت شده است، گفت: از تعداد کل افراد فوتی در این شهرستان 195 نفر آن مرد و 188 نفر زن بودند.

این مقام مسئول در ادامه ثبت 661 مورد ازدواج و 80 مورد طلاق را از دیگر وقایع میبد در سال 95 عنوان کرد و افزود: در دو ماه گذشته امسال 393 ولادت، 127 مورد فوت، 127 ازدواج و هفت مورد طلاق ثبت شده که نسبت به زمان مشابه سال گذشته هشت و نیم درصد افزایش ولادت، 1.7 درصد افزایش فوت و کاهش 5.5 درصدی ازدواج و 65 درصدی طلاق داشته است.

زارعی اظهار کرد: از آغاز اجرای طرح صدور شناسنامه مکانیزه و کارت هوشمند، تاکنون 21 هزار و 801 فقره کارت هوشمند و 32 هزار و 500 شناسنامه مکانیزه در شهرستان میبد صادرشده است.

وی همچنین با اشاره به فراوانی پنج اسم اول نوزادان تولد یافته گفت: پنج اسم اول ثبت‌شده در ثبت‌احوال به ترتیب علی، امیرحسین، علیرضا، امیرمحمد و ابوالفضل و پنج اسم دخترها، فاطمه، زهرا، زینب، نازنین زهرا و حلما بوده است.

 رییس ثبت‌احوال میبد با اشاره به مهلت قانونی ثبت فوت و تولد هم تأکید کرد: مهلت قانونی ثبت ولادت از تاریخ تولد به مدت 15 روز و فوت از تاریخ فوت به مدت 10 روز است.

«سیدمحسن فلاح» معاون فرماندار میبد گفت: در عصر حاضر که عصر ارتباطات و فناوری‌های نوین است، دست‌یابی به آمار و اطلاعات مهم‌ترین محور در توسعه و برنامه‌ریزی‌های کلان به شمار می‌رود.

وی در پایان بابیان این که آمار دقیق، بستر هر تصمیم‌گیری در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و اقتصادی است، گفت: بنابراین برای برنامه‌ریزی مطلوب نیازمند آمار و اطلاعات درست هستیم که اداره ثبت‌احوال در این زمینه نقش مهمی را در ثبت چهارگانه وقایع حیاتی، تولد، فوت، ازدواج و طلاق ایفا می‌کند.

ایسنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.