Skip to Content

کارشناس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي ميبد مطرح کرد


کارشناس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي ميبد از صادرات 13 میلیون و 249 هزار و 500 دلاری تعاونی های شهرستان میبد در سال گذشته خبر داد.

فرزین زارعی در گفتگو با خبرنگار میبد خبر  به مناسبت هفته تعاون بیان داشت: تعاونی ها بستر مناسبی برای ایجاد سرمایه گذاری اصولی در زمینه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و عمرانی است و در سایه روحیه همیاری و همکاری می توان از این ظرفیت برای رسیدن به مدارهای توسعه استفاده کرد.

وی افزود: در حال حاضر بالغ بر 320 تعاونی در شهرستان میبد به ثبت رسیده که از این تعداد 145 تعاونی غیرفعال و 175 تعاونی دیگر در حال فعالیت و یا در دست اجرا است. 24 تعاونی نیز در شهر ندوشن فعالیت دارند.

کارشناس تعاون ادامه داد: این تعاونی ها در زمینه کشاورزی، دام پروری، صنعتی، خدماتی، مصرف، عمران و مسکن، فرش، تامین نیاز تولید کننده، حمل و نقل و معادن فعالیت دارند که برای بیش از 2 هزار و 300 نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی کرده اند.

زارعی عدم مشاركت اعضا، پايين بودن سطح كارايي مديران،فقدان نظارت اعضا و بازرسان،عدم همدلي بين مديران و بازرسان و اعضا،پايين بودن سطح بهره وري،عدم اطلاع اعضا از نقش و جايگاه خود،عدم حضور اعضا در مجامع و تصميم گيري توسط اعضا محدود را از مهمترین مشکلات تعاونی ها عنوان کرد.

وی در خصوص عملکرد سال گذشته اداره تعاون در شهرستان میبد اظهار داشت: برگزاری 82 مجمع عمومی، تشکیل دوره های آموزشی عمومی و تخصصی برای تعاونی ها با 4 هزار و 769 ساعت نفر، نظارت عمومی برای تعاونی های تولیدی، توزیعی و خدماتی و نظارت بر مجامع تعاونی ها از جمله اقدامات صورت گرفته این اداره در سال گذشته بوده است.

زارعی با اشاره به اینکه 7 تعاونی جدید در میبد تشکیل شده، اذعان داشت: سال گذشته 13 میلیون و 249 هزار و 500 دلار صادرات از طریق تعاونی‌های شهرستان میبد صورت گرفته است. 

وی در پایان خاطرنشان ساخت: اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي ميبد در سال 1378 افتتاح شد که در بدو تاسیس 50 تعاونی به ثبت رسید که در حال حاضر این رقم به بیش از 320 تعاونی رسیده است.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.