Skip to Content


شور و شوق میبدی‌ها در روز طبیعت+ تصاویر


مردم میبد در سیزدهمین روز بهار جشن شور و شادی خود را با طبیعت تقسیم می کنند.

به گزارش میبد خبر، سیزده بدر یا جشن بدرقه نوروز از مهمترین رسوم مشترک در میان اقوام ایرانی است که طی سالهای اخیر روز آشتی با طبیعت نیز تلقی می‌شود. ایرانیان از گذشته‌های دور، با آغاز بهار و ورود به سال جدید و پس از چند روز دید و بازدید و تبریک سال نو، گویا برای تکمیل شادی خود و دور کردن غم و غصه و خمودگی ، در روز سیزدهم فروردین ماه ، با بیرون آمدن از خانه و پناه گرفتن در طبیعت ، مراسم سیزده بدر را اجرا می‌کنند.

در شهرستان میبدخانواده ها از صبح روز سیزده بساط چای ، شیرینی ، آجیل ، میوه و ناهار را آماده می کنند و با هماهنگی هر خانواده ای با اقوام و خویشان نزدیک به دامان طبیعت پناه می برد.

با این رسم شیرین و دل پذیر میبدی ها، آخرین بخش از جشن های نوروزی را با پالایش روح و آرامش روان و احترام به طبیعت به پایان می رسانند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.