Skip to Content

با ورود کمال بیکی به شورای شهر میبد


با تفسیر خاص و نادر مراجع ذیربط، شاخص‌ترین چهره اصلاح‌طلبان میبد به عنوان جانشین مهندس مجید بهارستانی وارد شورای شهر میبد شد.

به گزارش میبد خبر، با برکناری شهردار اصلاح‌طلب سابق میبد و انتخاب مهندس بهارستانی -که تا پیش از این به عنوان عضو شورای شهر میبد مشغول به فعالیت بود- به عنوان شهردار میبد، دکتر کمال بیکی که منتخب دهم مردم میبد در انتخابات سال ۹۲ بود، جایگزین وی شد.

حضور بیکی در شورای شهر میبد در عین حفظ ریاست وی بر پلی کلینیک تامین اجتماعی میبد خلاف قانون شوراها محسوب می‌شود اما گویا مراجع ذی‌ربط اداری تفسیری خاص از این قانون را برگزیده‌اند که به موجب آن او چراغ سبز حضوری کوتاه در شورای شهر میبد را یافته است تا علاوه بر ریاست بر سازمان نظام پزشکی میبد و همچنین سرپرستی پلی‌کلینیک تامین اجتماعی در نهاد شورای شهر میبد هم مشغول به کار شود.

گذشته از این مسائل، با حضور کمال بیکی در شورای شهر چهارم، این نهاد بیشتر از گذشته به اردوگاه اصلاح‌طلبان میبد نزدیک خواهد شد؛ توضیح اینکه این شورا در مدت سه سال و اندی فعالیت خود نشان داده که به مبانی فکری اصلاح‌طلبان بسیار نزدیک است.

بزرگترین نشانه هایی که در این خصوص می‌توان به آن اشاره کرد، برکناری شهردار اصولگرای میبد در آغاز حرکت این شورا بود. این برکناری در حالی اتفاق افتاد که او دومین شهردار پرسابقه‌ میبد پس از انقلاب بود و پس از برکناری راهی زارچ شد و از آن روز تابحال به عنوان شهردار زارچ مشغول به خدمت است.

در ادامه این شورا حتی شهردار نسبتا مستقلی مثل هدایی را هم نتوانست تحمل کند و با هدایت برخی جریانات، چهره شناخته شده‌ اصلاح‌طلبان میبدی یعنی سید علی نقیبی‌زاده به عنوان شهردار منتخب این شورا برگزیده شد و علیرغم ضعف و رکود شدید شهرداری میبد در این مدت، اکثریت اعضای شورا رویکرد حمایتی تمام عیار نسبت به عملکرد وی نشان دادند، تا شورای شهر چهارم میبد خیلی واضح و آشکار نشان دهد که به کدام خط فکری قرابت پیدا کرده است.

جالب اینجاست که شهردار سابق میبد در مدت کوتاه مسئولیتش، به اتفاق فردی از اعضای شورای شهر میبد به دیدار یکی از سران فتنه شتافت و در عین حال هیچ اعتراض عمومی هم در شورای شهر میبد نسبت به این اقدام انجام نشد.

انتهای پیام/

میبد ما
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

مشاور طب سنتی در یزد با اشاره به تاثیر این طب بر جنسیت فرزند گفت: با توجه به پیشرفت گسترده علم، هنوز هم امکان تعیین جنسیت جنین به طور قطعی وجود ندارد، اما می‌توان احتمال دختر یا پسردار شدن را افزایش...
مرکز آمار از سقوط فاجعه‌بار ارزش افزوده بخش ساختمان در دوره وزارت عباس آخوندی خبر داد به طوری که رشد این بخش برای ۱۱ فصل متوالی، منفی شده است.
بر خلاف یک باور قدیمی و کهنه که اول باید خانم‌ها برای درمان ناباروری اقدام کنند امروزه ثابت شده است که ۵۰ درصد مشکل ناباروری زوجین مردان هستند و این درحالی است که زنان و مردان برای تأمین سلامتی جسمی و...