Skip to Content


شوراهای اخلاقی و علمی مدارس علمیه فعال می شوند


آیت الله اعرافی در اجلاسیه مدیران استانی و معاونان حوزه های علمیه با اشاره به اهمیت توجه به مدارس علمیه، فعال سازی شوراهای اخلاقی و علمی این مراکز علمی را یکی از انتظارات وبرنامه های پیشرو دانست.

به گزارش "میبد خبر"؛ آیت الله اعرافی، امروز در اجلاسیه مدیران استانی و معاونان حوزه های علمیه، به تدوین نظام جامع حوزه علمیه اشاره و از مدیران استانی خواست تا در این زمینه همکاری کنند.

وی با تاکید بر اینکه مدارس جایگاه اصلی تعلیم و تربیت است و می بایست از آنان استفاده کرد، افزود: فعال سازی شوراهای اخلاقی و علمی مدارس علمیه از دیگر انتظارات است.

مدیر حوزه های علمیه، نظام مند کردن دروس خارج و گسترش آن در شهرستان ها را از برنامه های پیش روی حوزه خواند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز ولادت امام هشتم(ع)، درباره تلاش و ترفند مامون برای هضم شدن ولایت و امامت در دستگاه غاصب خلافت و شکستن مرزها، خاطرنشان کرد: نقش امام رضا(ع) در صیانت از مرزهای فکری اهل بیت(ع) و تدبیر لازم در برابر انحراف ها و ریزش های درونی جامعه از برکات دوران امامت هشتمین امام شیعیان است.

آیت الله اعرافی به سه گروه از اصحاب امام کاظم(ع) اشاره کرد و گفت: اصحاب آن چند راه را در پیش گرفتند؛ یا منحرف شده یا دچار وسوسه گردیده و بازگشتند و یا راه امامت و تشخیص درست امامت حضرت رضا(ع) را در پیش گرفتند.

مدیر حوزه های علمیه در پایان از عنایت مراجع عظام تقلید، تقدیر و از زحمات شورای عالی که هدایتگر حرکت حوزه های علمیه است، تشکر کرد و گفت: با همه تواضع و اخلاص، سپاسگزار زحمات حضرات آیات استادی، حسینی بوشهری، مقتدایی، مؤمن و ... هستیم.

 

 

 

منبع: میبد آدینه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.