Skip to Content


شهر كليس تركيه دوباره هدف موشك قرار گرفت


شهر مرزي كليس تركيه عصر دوشنبه دوباره مورد اصابت دو فروند موشك كاتيوشا قرار گرفت. مقامات تركيه مي گويند اين موشك ها از منطقه تحت كنترل داعش شليك مي شود.

رسانه هاي تركيه با كد فوري خبر دادند مركز شهر كليس مورد اصابت دو فروند موشك كاتيوشا قرار گرفت كه دست كم يك نفر كشته و يك نفر زخمي شدند.

با احتساب تلفات امروز، شمار تلفات جاني شهر مرزي كيليس تركيه از ژانويه سال جاري ميلادي تاكنون براثر اصابت چندين فروند موشك كاتيوشا و خمپاره از داخل خاك سوريه به 20 نفر و شمار زخمي ها به 63 نفر رسيد.

تركيه با ادعاي حمله ازاين مناطق ، براي مقابله با آن دست به اقدامات مختلفي مي زند و به اين بهانه توپخانه ارتش تركيه مناطقي را كه گفته مي شود از آن به سوي تركيه تيراندازي مي شود بمباران مي كند.

تركيه همچنين از آمريكا و ائتلاف بين المللي ضد داعش خواسته است تا اين مناطق را بمباران كند.

در اين راستا پهپادهاي مسلح آمريكايي مستقر در پايگاه اينجرليك تركيه بامداد روز دوشنبه مناطق تحت كنترل گروه تكفيري – تروريستي داعش در خاك سوريه و نزديكي مرز تركيه را بمباران كردند.

منابع نظامي تركيه اعلام كرده اند دو فروند از اين پهپادها كه در قالب نيروي ائتلاف بين المللي ضد داعش در پايگاه اينجرليك تركيه در آدانا در جنوب تركيه مستقر هستند، نقطه مقابل شهر مرزي كليس تركيه را بمباران كردند.

همين منابع گفته اند در اين بمباران دست كم 25 تن از اعضاي داعش كشته و شش دستگاه خودروي نظامي متعلق به داعش نيز تخريب شده است.

پهپادهاي مسلح آمريكايي روز گذشته نيز در پي پرتاب موشك هاي كاتيوشا از سوي داعش به شهر مرزي كليس تركيه، به درخواست آنكارا مواضع داعش در سوريه را بمباران كرده بودند.

به گزارش دوغان، مجموع تلفات داعش در عمليات روز گذشته و امروز پهپادهاي آمريكايي به 34 نفر رسيده است.

ارتش تركيه مي گويد براثر آتش توپخانه نيروي زميني اين كشور نيز در اين دو روز در مجموع 28 داعشي كشته شده اند.

تركيه كه به توصيه هاي ناتو به دنبال سرنگون كردن جنگنده روسيه در مرز سوريه نمي تواند جنگنده هاي خود را بر فراز خاك سوريه به پرواز در بياورد، به وسيله توپخانه خود مستقر در مرز سوريه، با حملات داعش مقابله به مثل مي كند.

مولود چاوش اوغلو وزير خارجه اخيرا اعلام كرد كه تركيه از آمريكا سامانه موشكي جديدي خواسته است كه در اواسط ماه جاري در مرز سوريه مستقر خواهد شد. برد اين موشك ها 90 كيلومتر است. اين درحالي است كه توپخانه تركيه حداكثر برد 40 كيلومتري را مي تواند هدف گيرند.

منبع: ایرنارای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.