Skip to Content

شهردار بفروئیه در جمع خبرنگاران:


شهردار بفروئیه گفت: در دوران مسئولیتم، نماینده مردم شهرستان میبد در مجلس شورای اسلامی هیچ‌گونه کمکی در حوزه شهرداری بفروئیه انجام نداده است.

به گزارش میبد خبر، محسن فلاح یخدانی، عصر چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط شهرداری دراین بخش بر لزوم عنایت بیشتر مسئولان تاکید کرد.

وی  به راه اندازی ۲ کارگاه موتابی در بفروئیه اشاره کرد و از ایجاد کارگاههای زیلوبافی خبر داد و شروع مرمت ، بدنه سازی و جدا سازی بافت تاریخی بفروئیه طی ۳ ماه پیگیری را طی قراردادی مشترک با سازمان میراث فرهنگی استان برشمرد که عملیات اجرایی آن با اختصاص ۱۰۰ میلیون تومان از طرف شهرداری و ۱۰۰ میلیون تومان از سوی میراث فرهنگی با مشخص کردن پیمانکار از هفته آینده آغاز خواهد شد.

این مسئول همچنین شروع نورپردازی بافت تاریخی از ۲۰ روز پیش ، برگزاری جلسه های کمیسیون ماده ۱۰۰ به صورت مرتب دو هفته یک باربا حضور نماینده‌های شورا ، دادگستری و نماینده فرمانداری برای پیگیری مسائل مردمی ، تشکیل کمیته‌های فنی با حضور کارشناس پلیس راه و ترافیک برای بررسی معابر دارای مشکل ترافیکی و اصلاح هندسی تقاطع دارای مشکل ، تشکیل بانک اطلاعات املاک و شناسنامه دار کردن املاک و...را نیز ذکر کرد.

وی همچنین به بهینه کردن و نیز راه اندازی سرویس‌های بهداشتی پارک‌ها ، ساماندهی گلزار بفروئیه ، پیگیری راه اندازی فرهنگسرای شهرداری با همکاری و همت یک نفرخیربرای مکان دار کردن تشکل های فرهنگی و نیز اختصاص مکانی به خبرنگاران و اهالی رسانه ، بازسازی مکانی متعلق به شهرداری به عنوان رستوران سنتی ، پیشنهاد احداث پارک‌های محله ای به شورا و شروع و آماده سازی یک پارک محله‌ای با ۲۵۰ میلیون تومان  اعتبار، نرده کشی یکی از پارک ها و واگذاری پارک بانوان با تجهیز و ایجاد شرایطی بهتربه بخش خصوصی از طریق مزایده که مقرر شده اشاره کرد.

شهردار بفروئیه اضافه کرد: زیباسازی و رنگ آمیزی دیوارهای شهر که از خیابان امام شروع شده ، تغییر شیفت جمع آوری زباله و کسب رضایت مردم در این زمینه ، پیاده رو سازی ۲ خیابان ، اصلاح هندسی میدان امام رضا نیز از دیگر اقداماتی است که انجام شده یا در حال انجام است.

فلاح خاطرنشان کرد : با وجود اوضاع بد مالی و بودجه ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی بفروئیه که شاید همه آن هم محقق نشود و با دست خالی تلاش شده تا پروژه های مذکور انجام یا در مسیر انجام قرارگیرد.

شهردار بفروئیه ضمن درخواست از مسئولان شهرستان جهت توجه و رسیدگی بیشتر به بفروئیه، تصریح کرد: در دوران مسئولیتم؛ نماینده مردم شهرستان میبد در مجلس شورای اسلامی هیچ‌گونه کمکی در حوزه شهرداری بفروئیه انجام نداده است.

فلاح در پایان با اشاره به اینکه شهرداری بیشتر دید مردمی داشته و سعی در فعال‌سازی پایگاه بسیج و تشکلات مردمی است، ابراز کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با دانشکده علوم قرآنی، آماده‌سازی و زیرسازی پارکینگ این مجموعه‌ در دستور کار است تا سطح ترافیک که گاها در محدوده این دانشکده اتفاق می‌افتد نیز کاهش یابد.

انتهای پیام/

ایرنا

نارین
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.