Skip to Content

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد:

شهرستان میبد با ثبت 5 گروه نمایشی رتبه دوم استان را داراست/ فعالیت 2 سینما با بیش از 700 صندلی در میبد


رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد بیان داشت: در شهرستان میبد 2 سینما با 780 صندلی، 5 گروه نمایشی و 12 گروه تعزیه خوانی فعالیت می کنند.

احمدعلی هنردوست رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد در گفتگو با خبرنگار میبد خبر درباره وضعیت سینما در شهرستان میبد بیان داشت: سینما پدیده ای است که تحولی اساسی در دنیا به وجود آورد، رنگ و بوی خاصی به هنر بخشید، سینما پس از موسیقی، هنرهای ترسیمی، ورزش و حرکات نمایشی، ادبیات و هنرهای دستی و تجسمی به عنوان هنر هفتم یاد می شود، هنری که در خدمت اشاعه شش هنر دیگر قرار دارد.

وی افزود: شهرستان میبد با دارا بودن دو سالن سینمایی فعال به نام های طوبی و نگار و با تعداد 870 صندلی دارای وضعیت مطلوب و بالاتر از سرانه کشوری می باشد. 

هنردوست در ادامه اظهار داشت: در شهرستان میبد به ازای هر هزار نفر 9 صندلی سینما وجود دارد که این تعداد از سرانه استان و کشور بالاتر است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد در مورد اکران فیلم در این دو سینما اذعان داشت: مجموع فیلم های پخش شده از سال 95 تا پایان آبان 96 در دو سینمای میبد تعداد 43 فیلم سینمایی می باشد.

هنردوست درباره وضعیت تئاتر در شهرستان نیز عنوان داشت: شهرستان میبد با ثبت 5 گروه نمایشی در رتبه دوم استان بعد از شهرستان یزد می باشد. 

وی گفت: گروههای نمایشی آیینه، جوان، فجر، کوثر و پیک یاس 5 گروه نمایشی بوده که با مدیریت سیدناصر امامی، محمد جواد آقایی، حسین آقایی، سید ابوالفضل دهقانی فیروزآبادی و احمد برزگر بفروئی در شهرستان فعالیت می کنند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد به فعالیت گروه های مزبور از سال 95 تا پایان آبان 96 اشاره و توضیح داد: نمایش سکوت روشن، راه یافته به جشنواره بین المللی اصفهان و دریافت 4 جایزه، از ماست که بر ماست، آش پسا پایی، روزی روزگاری شام، لوطیان مرد رند، نمایش نامه خوانی خاطرات جوجه اردک زشت، دریچه، اینک آخرالزمان، عاشقستان، خوشبخترین عروس دنیا، دوست محمد، خطبه خوانی حضرت زینب، ندای درون، لباس سفید و ساعت صفر از کارهای اجرا شده توسط این گروههای نمایشی می باشد.

هنردوست در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان میبد دارای 12 گروه تعزیه خوان فعال است، ابراز داشت: این گروههای تعزیه خوانی از سال 95 تا پایان آبان ماه 96 تعداد 249 شب تعزیه برگزار کرده اند. 

وی اظهار داشت: گروههای تعزیه خوانی کوثر، نینوا، جوانان نینوا، علمدار، امام حسن مجتبی(ع)، انصار الحسین، شاهزاده علی اکبر، سادات، میثم، سیدالشهدا، حمزه سیدالشهدا و ثامن 12 گروه تعزیه خوان فعال هستند.

هنر دوست با اشاره به اینکه شهرستان میبد از ظرفیت و قابلیت های فراوانی در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری برخوردار است، گفت: امیدواریم با حمایت و تلاشهای مسئولین و بهره گیری صحیح و به روز کردن امکانات شاهد پیشرفت و توسعه روز افزون فرهنگ این شهرستان باشیم.

وی در پایان تصریح داشت: فرهنگ، زیرساخت توسعه هر جامعه محسوب می شود و لازم است به منظور دست یابی به پیشرفت و توسعه پایدار در تمامی حوزه ها، به غنی سازی و توانمندی حوزه فرهنگ توجه ویژه ای صورت گیرد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.