Skip to Content

مدیرکل محیط‌زیست یزد:


نیره پورملایی مدیرکل محیط‌زیست استان در دیدار با آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه شهرستان میبد که حسین فلاح فرماندارمیبد هم حضور داشت؛ شاخص‌ها آلایندگی در شهرستان‌های اردکان و میبد را بالاترین سطح آلایندگی در سطح استان خواند و گفت: بر اساس سنجش سطح آلایندگی در سه ماه اول امسال، شهرستان‌های اردکان و میبد تجمع آلاینده بیشتری دارند.

به گزارش میبدخبر، پورملایی بابیان اینکه رویکرد محیط‌زیست در سال جهش تولید قهری و معرفی واحدهای صنعتی آلاینده قهری نیست که تولید و اشتغال را تحت تأثیر قرار دهد افزود: اما باید در قبال آلاینده‌ها پاسخگوی مردم بود و از طریق فرهنگ‌سازی، سلامت و رفاه مردم را هم فراهم کرد.

آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد هم در این دیدار گفت: مسئولین محیط‌زیست باید با برنامه‌های معین، نسبت به مسائل محیط‌زیست حساس و آن را حل کند.

امام‌جمعه میبد تصریح کرد: مسئله محیط‌زیست باید عادلانه، جامع و علمی از عقدا تا مهریز با عدد و رقم و شاخص‌ها و با نگاه مقایسه‌ای و تحلیلی دنبال شود.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تأکید بر تعامل علمی و عاطفی محیط‌زیست با صنایع گفت: با موضع حمایت و هدایت صنایع، سیاست‌های محیط‌زیست بدون اینکه احساس مزاحمت کنند پیش رود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: هر کارخانه باید یک پیوست محیط‌زیست دقیق و علمی داشته باشد که در آن با افق 5 تا 10 سال ترسیم شود.

وی گفت: باید با تعامل جدی با صنعت و بخش‌های ذی‌ربط، سازوکارهای نوینی دنبال شود که محیط‌زیست کمتر تخریب شود.

امام‌جمعه میبد نظام تشویقی در صنعت از منظر محیط‌زیست را در کاهش آسیب‌های محیط‌زیستی مهم و اثرگذار خواند و گفت: در کنار این رویکردها باید الگوی صنایع پاک و کوچک و کشاورزی باید دنبال شود.

آیت‌الله اعرافی اختصاص یک نقطه مشخص در خارج از شهر برای صنعت برای هر منطقه را در مدیریت صنعت مهم خواند و گفت: اگر محیط‌زیست با توافق استانداری بتواند عرصه‌ای را در مناطق بیابانی به فرصت سرمایه‌گذاری صنایع تعریف کند می‌توان تا حدی مسائل و مشکلات صنعت را حل کرد.

وی برانگیختن حس محیط‌زیستی در آموزش‌وپرورش، دانشگاه‌ها و حوزه را هم در بحث محیط‌زیست اثرگذار دانست.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در این جلسه همچنین از نصب نیروگاه‌های خورشیدی روی مدارس حوزه‌های علمیه در سراسر کشور خبر داد و گفت: 100 پروژه خورشیدی در مدارس سراسر کشور در دست داریم که تاکنون تعداد 20 پروژه خورشیدی به نتیجه رسیده است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.