Skip to Content

با اکثریت آرای اعضای شورای شهر

شهردار میبد استیضاح و برکنار شد


پس از جلسه استیضاح طولانی محمدحسین هدایی که امروز عصر برگزار شد، اکثر اعضای شورا از جواب های وی قانع نشده و رای عدم اعتماد به وی را صادر کردند.

به گزارش میبد خبر، رییس شورای اسلامی شهر میبد اعلام کرد: طبق قانون محمد حسین هدایی شهردار میبد در جلسه ای غیر علنی با رای شش نفر از اعضای شورا استیضاح و برکنار شد.


سید حسین آتشی روز یکشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: طبق وظیفه اعضای شورا سوالاتی را به رییس شورا جهت پاسخگویی ارائه دادند که شهردار در اولین جلسه مورخ 7/2/94 به سوالات جواب داد و 6 نفر از 9 عضو اعضای شورا قانع نشدند.

 

آتشی با اشاره به جلسه استیضاح شهردار اظهار کرد: طبق قانون شب گذشته جلسه استیضاح تشکیل شد و 6 نفر از اعضای شورا به برکناری شهردار رای دادند.

 

رییس شورای اسلامی شهر میبد افزود: الویتهای مورد نیاز شهر که در ابتدای انتخاب شهردار مشخص شده بود تحقق نیافت.

 

آتشی خاطر نشان کرد: ساماندهی فضای سبز و نظارت دقیق بر آن ، توجه به زیباسازی شهر و مبلمان شهری، تکمیل طرح های نیمه تمام، احداث بوستان بانوان، پارکینگ عمومی بخصوص در محور خیابان امام، احداث میدان میوه و تره بار و ترمینال مسافربری بخشی از الویتهای شورا و نیاز مبرم شهر بود که تحقق نیافته است.

 

وی افزود: احداث بوستان های محلی، تصویب طرح تفصیلی، بخش دیگری از الویتهایی بود که شهردار قرار بود انجام دهد و در این مدت 20 ماهه محقق نشد.

 

رییس شورای اسلامی شهر میبد اظهار کرد: انتقاد به تغییر مداوم نیروهای داخل مجموعه شهرداری که باعث بی ثباتی سیستم شده بود ، ضعف تعامل شهردار با برخی از مسولین شهرستان، تاخیر بیش از حد در تصویب طرح تفضیلی و اجرای برخی از طرح هایی که فاقد مصوبه تاییدیه دفتر فنی استانداری بود برخی از عوامل استیضاح شهردار است.

 

وی یاد آور شد: شهردار از ابتدا ادعایش این بودکه همه کارها با برنامه انجام می دهم و به روزمرگی نمی افتم که متاسفانه باسلیقه ای عمل کردن و از دست دادن زمان نتوانست نظر شورا را جلب کند.

 

رییس شورای اسلامی شهر میبد ضمن تشکر از زحمات محمد حسین هدایی شهردار سابق برای وی آرزوی موفقیت کرد.
رای شما
میانگین (11 آرا)
The average rating is 4.636363636363637 stars out of 5.


جلیل
خدا میداند که هیچ یک از مردم این شهر از شهردار محترم ناراضی نبودند...دلیل برکناری شهردار به خاطر رسوایی زمینخواری بعضی مسیولین بوده...امیدوارم باعث و بانیاش در پل صراط جوابگوی این ناحقی کردن باشند! ما مردم میبد از عملکرد ایشان بسیار راضی بودیم و همه شاهد زحمات شهردار محترم بودیم.
(خواهشا منعکس کنید)
-1 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۱۴ ۰۱:۰۸
مجید بهارستانی
ضمن سلام، ادب و احترام

خدمت مردم خوب و جوانان عزیز میبدی

اینجانب مجید بهارستانی عضو شورای اسلامی شهر میبد از این همه لطف و توجه شما به خدمتگزاران خودتان در شهرداری و شورای شهر میبد تشکر می کنم و همچنین از شهردار سابق محترم میبد جناب اقای محمدحسین هدایی بابت ۲۰ماه زحمات ایشان و زحمات بی دریغ همسر محترمشان در مجموعه شهرداری میبد صمیمانه تشکر می کنم.

البته همه ما مستحضر هستیم که تغییرات در جامعه باعث رشد و تکامل خواهد شد.

اینجانب به همه مردم میبد با رأی خود ثابت کردم که محله گرا نیستم. در عین حال دلم می خواهد هیچکس از محله های میبد از خدمات خدمتگزاران خود در شهر بی نصیب نباشند.

برخود لازم می دانم برای جوانان عزیز که ابهاماتی را در این زمینه برایشان ایجاد شده است نکاتی را اطلاع رسانی کنم:

*وظایف شهرداری به طور اجمالی: پرداختن به عمران شهر، شهرسازی، احداث و نگهداری فضای سبز، دفع زباله و رفت و روب و بهداشت عمومی، داشتن تدابیری برای روان سازی ترافیک، تامین پارکینگ های عمومی و محل های مناسب و …

*معیار و شاخص تشخیص شهردار خوب طبق عملکرد سالیانه یا ماهیانه شهردار در شورا سنجیده می شود. «نه مقدار ساعت کار شهردار محترم».

*با توجه به اینکه ۸نفر از اعضای شورای اسلامی شهر میبد گلایه های خود را نسبت به عملکرد شهردار در این ۲۰ ماه اعلام کرده بودند و فقط یک نفر او هم آن را اعلام نکرده بود. بنابراین وقتی ۸نفر از ۹نفر از عملکرد شهردار ناراضی باشند شهردار محترم یا باید استعفا دهد یا باید استیضاح شود پس رأی یک نفر هیچ تاثیر ندارد.

*از نکات گفتنی دیگر اینکه یکی از اعضای محترم شورای اسلامی شهر میبد می گفت شهردار فقط تا ۳ ماه دیگر که موقع انتخابات هیئت رییسه شورا هست بماند و بعد تشریف ببرد (که دو نفر دیگر هم از طرح ایشان حمایت می کردند) اما شش نفر دیگر نظرشان این بود که اگر از عملکرد شهردار محترم رضایت دارید چرا ۳ ماه دیگر شهردار تشریف ببرد آقای هدایی تا پایان ۴ سال به کارش ادامه دهد؛ ولی اگر از عملکرد شهردار رضایت ندارید به چه علتی ۳ ماه دیگر بماند بلکه در اسرع وقت استعفاء داده تا شورا بتواند با جایگزینی شهردار مورد نظر خود خدمت رسانی را سرعت دهد.

* پرسشی که در اینجا مطرح می شود این است که چرا بعضی از دوستان زمان استعفاء جناب شهردار را با زمان انتخاب هیات رئیسه شورا می خواستند انجام شود؟ (استفاده از شهردار محترم برای رای ریاست خود)

* جالب اینجاست که موقعی که این یک نفر رای شورا را به نفع خود ندید ادعای غیرقانونی بودن جلسه شورا کرد. همین یک نفر برای جلب توجه مردم وقتی احساس چندنفر از جوانان را دیدند خود را طرفدار پر و پاقرص شهردار وانمود کردند. آنها ادعا کردند که به همراه شهردار از عضویت شورا استعفا خواهند داد و این در حالی بود که خود اولین مخالف آقای هدایی بودند و واضح است که اگر راست می گفتند حتی یکی از آنها استعفاء داده بودند (حاشا و کلا) و این ادعای استعفا تنها وسیله ای برای جلب توجه مردم به خود بود…

در پایان باز هم برخود فرض می دانم که از زحمات آقای هدایی و همسر محترمشان تشکر بنمایم. ایشان زحمات زیادی را متحمل شدند و شورا از ایشان رضایت نسبی داشتند اما در مجموع نتوانستند آن انتظارات شورا را برآورده سازند.
+1 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۱۲ ۱۴:۵۶
جلیل
یکی از رفتگران پارک بهاران میگفت:

بارها خود شخص شهردار در ساعات نیمه شب برای سرکشی به پارک بهاران میامده و با آنها در مورد چگونگی بهتر شدن نضافت و ساماندهی پارک با آنها صحبت میکرده....

او میگفت 15 سال است کارگر شهرداریست و تا به حال هیچکدام از شهردارها را از نزدیک ندیده چه برسد به صحبت کردن ....
این گوشه ای از فعالیت خارج از وقت شهردار بود . چه بسا کارهایی انجام شده که خیلیها از آن بی خبرند.

خودتان قضاوت کنید کدامیک از مسئولین تا به حال اینگونه بوده اند یا خواهند بود!...

امیدوارم با چشمانی باز قضاوت کنیم....افسوس!!!
-3 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۸ ۱۴:۳۱
جلیل
متاسفم برای میبد....
-1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۸ ۱۳:۵۹
غنی پور میبدی
ما که از جناب آقای هدایی راضی بودیم و خدماتشون رو زیر نظر داشتیم، وجودشون افتخاری برای شهر میبد بود، برای ایشان آرزوی موفقیت داریم. همچنین امیدواریم شورای شهر برای انتخاب شهردار آینده تمام تلاش خودشان رو بکنند، در صورتی که انتخاب مناسبی نداشته باشند ضعف بزرگی برای شورای شهرمون می باشد.
-1 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۷ ۱۱:۲۰
جمال موتاب
بنده هم فکر می کنم در این مدتی که آقای هدایی شهردار میبد بودند با قبل هیچ تفاوتی نداشت هیچ اقدام اساسی و زیربنایی برای میبد انجام نشد. به زیباسازی شهر اصلا توجهی نشد نمونه اش بلوار رسالت کافیه بروید قسمتی که در محدوده میبد قرار دارد را با آن قسمت که در محدوده اردکان قرار دارد ببینید و خود مقایسه کنید فضای سبزش بیشتر به خارزار شباهت دارد وضعیت کوچه هایش که دیگر بدتر است
0 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۷ ۱۱:۰۲
ط دهقانی
باسلام دوستان، من که تا حالا این آقای هدائی روندیدم که بخوام کاراشونو توجیه کنم ولی چون دیدم که یکی از دوستان نوشته بود سقفهای شیروانی رو خراب کردن باید بگم چون رشتمم در این زمینه هست این دستور از بالا بوده ایکاش ما اول علت را جویا میشدیم بعد شروع به شکوه و گلایه میکردیم
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۶ ۱۸:۱۴
اقایی
اتفاقا یکی از کارهای بسیار خوب شهردار جلوگیری از هرج ومرج وهرکس هر کار میخواد بکنه بود سقف های شیروانی یک معزل جدی برای شهر تاریخی میبد هست که شهردار مردانه مقابلش ایستاد اقای هدایی در مبحث میراث فرهنگی وگردشگری میبد بسیار روشن فکر بود وکارهای قشنگی در این حوزه انجام دادند صمیمانه از حسن نیتشان تشکر میکنم ان شاالله شهردار بعدی هم سر لوحش قرار بگیره
-1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۵ ۱۶:۴۹
آقایی
ازسوالات اکثریت اعضای شورا مشخصه استیضاح بهانه وکاملا مغرضانه بوده وگرنه پیاده رو خ کاشانی هم شد دلیل برکناری.
-2 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۴ ۲۲:۱۳
ثث
شاید سر بند داورپور می خواهد بگوید لبیک به (مبارزه با فقر و فساد و تبعیض) که سالهاست رهبری می فرمایند
-2 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۴ ۰۹:۳۶
احمد
اگر مردی و جرأت داری و واقعا میخوای بی طرفانه خبر بگذاری انتشار بده با این که میدونم جنمش رو نداری ولی مینویسم:
به آقا ... بگید نمیخواد دلسوز فضا سبز و ... باشی خودت و خودش میدونه که اینا بازیه و دلیل اصلیش قضیه ی زمین های سی ان جی هست که رفته با لابی فروخته به ... و دو سه میلیارد او و ... پولاشو خوردن و بردن و رفتن و هدایی به خاطر حق جویی و پیگیری این پرونده و برای رو نشدن دزدی های آقایون برکنار شد
هیهات متاسفم براش که دیگه کاش ...
+1 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۴ ۱۶:۲۴
فيروزآبادي
میبد خبر اگر مردي منتشر كن:

1- دلايل استيضاح شهردار واقعا خنده دار است. من خودم فيروزآبادي هستم ولي خداييش عدم جدول گذاري خيابان فيروزآباد هم شد دليل استيضاح؟

2- متاسفانه برخي كساني كه خود را به شهردار چسبانده بودند با دفاع كوركورانه از شهردار در شبكه هايي مانند تلگرام باعث موضع گيري منفي افراد زياد ديگري شدند. آقاي ... كه به لطف آقاي هدايي به عنوان ... انتخاب شد دائم با مواضع سبك‌ سرانه خود در شبكه هاي مجازي موبايل گاها ناخواسته به ضرر شهردار كار كرد.

3- اعضاي شورا چرا اينهمه كارهاي مثبت انجام شده را نمي‌بينند. الحق و الانصاف از افراد با سلقيه‌هاي مختلف از شهردار تعريف شنيدم و همه شاهد هستيم پروژه‌هاي عمراني شهرداري در حدا مكان به صورت عادلانه در همه مناطق شهر در حال انجام است. به طور مثال شهرداران قبلي كوچكترين توجهي به شهرك شهدا نداشتند ولي آقاي هدايي اين عدالت را برقرار نمود.

4- اعضاي محترم شورا لطفا بفرمايند در مدت فعاليت خود چه طرح و مصوبه و ايده نو و قابل ملاحظه‌اي در اختيار شهردار قرار داده‌اند؟ بله حرف زدن آسان است و فقط با توقع داشتن از يك نفر و يك مجموعه محدود شهر آباد نمي‌شود.

5- آقاي آتشي گفته:«ما دیدیم که چه چیزهایی را در یک ماه گذشته به شورا در شبکه های موبایلی نسبت دادند». واقعاً عزيزان شوراي شهر، در عصر ارتباطات به اين اندازه در مقابل شبكه‌هاي موبايلي كم آورده‌اند كه بحث‌هاي يك شبكه موبايلي مي‌شود يكي از دلايل استيضاح شهردار يك شهر هشتادهزار نفري؟

6- حقيقت تلخي است ولي متاسفانه واقعيت است كه برخي اعضاي شورا مواضع محله‌اي و بسيار بي اهميت را به مسائل كلان شهر ترجيح مي‌دهند. به عنوان مثال درخواست آسفالت كوچه‌هاي قديمي يك محل كه اگر انجام نشود از شهردار متوقع هستند و از او گله‌مند مي‌شوند.

7- ايكاش شورا نيز گزارشي از عملكرد خود طي اين مدت ارائه مي‌كرد تا معلوم شود به نسبت فعاليت‌ شهردار آنها چه فعاليت‌هايي داشته‌اند.

8- فلسفه حضور بعضي اعضاي شورا چيست؟ اميدوارم از اين قسمت ناراحت نشوند ولي متاسفانه تخصص‌ درخور شورا و مسائل شهري و مديريتي در شوراي شهر ميبد ناپيداست و همانطور كه امام جمعه محترم نيز پس از برگزاري انتخابات شوراها متذكر شدند مسائل محله‌اي و تعصبات منطقه‌اي پاي برخي اعضا را به شورا باز نموده است.

9- هرچند استيضاح شهردار حق قانوني شورا است ولي اين گفته آقاي آتشي كه:«من شخصا نیازی به پاسخگویی به مطالب در گروه های مجازی و مواجهه با این گروه ها نمی بینم» بسيار سطحي و كوته‌بينانه است و مگر جز اين است كه شهروندان تمامي اخبار شهر را از طريق همين فضاي مجازي و سايت‌هاي خبري شهرستان دنبال مي‌كنند؟

10- اگر اعضاي شورا در اين قضيه منافع شهر و شهروندان را لحاظ كرده و رضايت خدا را مدنظر داشته‌اند دست‌بوس و دعاگويشان هستيم و اگر غير از اين است براي رسوايي كساني كه منافع شخصي را به منافع كل مردم يك شهر ترجيح مي‌شوند دعا مي‌كنيم.

11- چه صحيح و چه غلط آقاي هدايي استيضاح شد، فقط بايد صبر كرد و ديد فرد بعدي براي اين سمت نسبت به شهردار قبلي موفق‌تر عمل مي‌كند يا خداي ناكرده ... .
+1 (5 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۳ ۲۱:۳۹
محمود آباد
خدا را شکر.مردمو بیچاره کرده.کلی سقف های شیروانی رو خراب کرده و خسارت به مردم زده.من مادرم سیده.گفته نفرینش میکنم.بچه ام صبح تا شب کار خونه جون بکنه.شهرداری اینهمه پول ازش بگیره.آقای هدایی مردم ناراضی هستند از شما.حداقل شهردارهای قبلی ظلم نمیکردند که شما کردید.

دست اعضای شورای شهر درد نکنه.بزرگترین عیدی در اعیاد شعبانیه بود.
-5 (7 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۳ ۱۵:۰۰
علی میبدی
با سلام
امیدوارم شورای شهر از تصمیمی که اتخاذ نموده است پشیمان نگرددو بی انضباطی و بی قانونی مجدد در شهر حاکم فرما نگردد که گروهی به نام و شهرت حقوق دیگران را ضایع نمایند و آب الز آب تکان نخورد
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۳ ۱۱:۵۵
abolfazl
لازمه که مردم دلیل عدم اعتماد اعضای شورا رو نسبت به شهردار بدونن...
+5 (7 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۳ ۰۱:۰۸