Skip to Contentبخشدارمرکزی میبد از افزایش بیش از هشتاد درصدی بودجه دهیاری ها خبر داد.

به گزارش میبد خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، بخشدارمرکزی میبد از افزایش بیش از80 درصدی بودجه دهیاری های این شهرستان ازمحل استانی شدن توزیع عوارض معادن و افزایش 50درصدی ازمحل مالیات برارزش افزوده خبرداد وگفت:با استفاده از این فرصت ها ،اجرای پروژه های عمرانی ،زیباسازی بصری روستاها،ارتقاء سطح معیشت روستاییان ،اشتغال ،احیا ومرمت ابینه های تاریخی ارزشمند،و تکمیل مسیرهای گردشگری در روستاهاسرعت می یابد .

محمد شیبانی افزود:یک و نیم میلیارد تومان هم ازمحل صندوق توسعه ملی برای اشتغال در روستاها درسال جاری اختصاص یافته است .

وی با اشاره به معرفی روستای مزرعه کلانتر درسال 95 به عنوان روستای ارزشمند تاریخی گفت :این فرصت خوبی را برای جذب اعتبارات استانی وملی در این روستا فراهم می کند .

بخشدار مرکزی میبد با بیان اینکه میراث فرهنگی متعلق به مردم است برمشارکت همه جانبه در احیا ،مرمت و صیانت از بافت های تاریخی در مناطق روستایی تاکید کرد .

محمد شیبانی بااشاره به هزارهکتاری بافت تاریخی شهرستان میبد ازشناسایی 110 آب انبار درسطح شهرستان میبد هم خبرداد وگفت: وجود آب انبارها،حمام های قدیمی ،آسیاب ها و تک بناهای تاریخی در شهرستان میبد ،فضا را برای فراهم کردن زمینه های توسعه صنعت گردشگری بیش از پیش می طلبد .
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.
تغییر ساعات کار دستگاه های اجرایی در 9 استان برای مدیریت مصرف برق در تابستان
وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، مردم در صورت مشاهده اشخاص یا فعالیت مشکوک به تروریستی در هر محلی که هستند با شماره ۱۱۳ این وزارتخانه تماس بگیرند.