Skip to Content


شناسایی 110 آب انبار درسطح شهرستان میبد


بخشدارمرکزی میبد از افزایش بیش از هشتاد درصدی بودجه دهیاری ها خبر داد.

به گزارش میبد خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، بخشدارمرکزی میبد از افزایش بیش از80 درصدی بودجه دهیاری های این شهرستان ازمحل استانی شدن توزیع عوارض معادن و افزایش 50درصدی ازمحل مالیات برارزش افزوده خبرداد وگفت:با استفاده از این فرصت ها ،اجرای پروژه های عمرانی ،زیباسازی بصری روستاها،ارتقاء سطح معیشت روستاییان ،اشتغال ،احیا ومرمت ابینه های تاریخی ارزشمند،و تکمیل مسیرهای گردشگری در روستاهاسرعت می یابد .

محمد شیبانی افزود:یک و نیم میلیارد تومان هم ازمحل صندوق توسعه ملی برای اشتغال در روستاها درسال جاری اختصاص یافته است .

وی با اشاره به معرفی روستای مزرعه کلانتر درسال 95 به عنوان روستای ارزشمند تاریخی گفت :این فرصت خوبی را برای جذب اعتبارات استانی وملی در این روستا فراهم می کند .

بخشدار مرکزی میبد با بیان اینکه میراث فرهنگی متعلق به مردم است برمشارکت همه جانبه در احیا ،مرمت و صیانت از بافت های تاریخی در مناطق روستایی تاکید کرد .

محمد شیبانی بااشاره به هزارهکتاری بافت تاریخی شهرستان میبد ازشناسایی 110 آب انبار درسطح شهرستان میبد هم خبرداد وگفت: وجود آب انبارها،حمام های قدیمی ،آسیاب ها و تک بناهای تاریخی در شهرستان میبد ،فضا را برای فراهم کردن زمینه های توسعه صنعت گردشگری بیش از پیش می طلبد .
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.