Skip to Content

رئیس اداره بهزیستی میبد:


رئیس اداره بهزیستی میبد گفت: طرح پیشگیری از تنبلی چشم جهت کودکان 3 تا 6 سال همزمان با سراسر کشوراز 15تیرماه در میبد اجرا خواهد گردید.

به گزارش میبدخبر، سیدمحسن فلاح افزود: این طرح امسال به دلیل شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا از نیمه دوم تیرماه آغاز و تا ۱۵مهرماه به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: سنجش سلامت کودکان سه تا ۶ساله از طریق دستگاه غربالگر بینایی انجام می‌شود و با توجه به شیوع کرونا، سنجش براساس پروتکل‌های کاملا بهداشتی زیرنظر سازمان بهزیستی کشور و با استفاده از دستگاه غربالگری صورت می گیرد.

رئیس بهزیستی میبد در ادامه افزود: در سال گذشته در طرح غربالگری تنبلی چشم(آمبیلوبی) ۶۷۰۰ کودک سنجش شدند که از این تعداد ۵۴۳ کودک مشکوک به اختلالات بینایی شناسایی شدند که به اپتومتریست و چشم پزشک ارجاع گردیدند.

وی بیان داشت: یک پایگاه دائم سنجش بینایی و ۷ پایگاه غیر دائم بینایی سنجی از جمله  موسسه‌های خیریه باب الحوائج، اندیشه مطهر، آستان امید ،سپیده مهر، آوای زندگی، تبسم مهر و رهپویان عشق به عنوان پایگاههای اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم  می باشند.

سید محسن فلاح در پایان از کلیه همکاران مراکز بهداشت، اپتومتریست و چشم پزشک دراجرای برنامه کشوری  پیشگیری از تنبلی چشم  تقدیر و تشکر نمود و گفت: سنجش بینایی کودکان، یکی از نکات حائز اهمیت است که والدین می بایست به آن توجه داشته باشند و سلامت چشم های فرزند خود را قبل از ورود به مدرسه، مورد سنجش قرار دهند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.