Skip to Content

دبیر شورای ترافیک شهرستان میبد مطرح کرد؛

شناسایی و سازماندهی 25 نقطه حادثه‌خیز در میبد / کوتاهی در ایجاد پل هوایی روبروی دانشگاه آزاد میبد


دبیر شورای ترافیک شهرستان میبد از شناسایی و سازماندهی 25 نقطه حادثه‌خیز در این شهرستان خبر داد.

به گزارش میبد خبر، محسن فلاح در گفتگو با خبرنگار فارس در میبد، ضمن تأسف‌بار خواندن حادثه برخورد ماشین به یکی از دانشجویان میبدی و تسلیت به خانواده آن مرحوم، اظهار داشت: متأسفانه در بروز این‌گونه حوادث تمام مسئولان و کسانی که باید نواقص را برطرف کنند مسئول هستیم و نباید در اجرای یک کار مهم سهل‌انگاری و کوتاهی کنیم.

وی افزود: متأسفانه درگذشته و امروز در ایجاد پل هوایی روبروی دانشگاه آزاد میبد کوتاهی صورت گرفته که به‌ناچار و بنا به دلایلی با کمک فرمانداری و شهرداری و اداره راهداری و مشارکت دانشگاه آزاد میبد مجبور به احداث پل زیرگذر در این محدوده شدیم.

دبیر شورای ترافیک شهرستان میبد بابیان اینکه امروز با اصلاح معابر حادثه‌خیز، نصب تابلو، نصب چندین پل هوایی و دوربین هوشمند ترافیکی در نقاط مختلف شهر میبد انجام‌شده است، عنوان کرد: با نبود فرهنگ شهرنشینی، فرهنگ ترافیک و همچنین استفاده نکردن از پل‌های هوایی موجود در سطح شهر همچنان شاهد برخی حوادث ناگوار هستیم.

دبیر شورای ترافیک بابیان اینکه بیش از 25 نقطه حادثه‌خیز در برخی نقاط شهرستان میبد شناسایی و ساماندهی شده در برخی نقاط اقدام به نصب دوربین شده است، افزود: با نصب دوربین سرعت‌سنج شاهد کاهش 50 درصدی تصادفات در سطح شهر نسبت به سال گذشته خواهیم بود که البته با اقدام صورت گرفته نسبت به سال گذشته نیز یک نفر کاهش فوتی داشته‌ایم.

وی آمار تصادفات جرحی و فوتی را در شهرستان نگران‌کننده دانست و افزود: امروز متأسفانه به علت متناسب نبودن معابر در سطح شهر بیشترین خطر برای راکبین موتورسیکلت است که متأسفانه در سال گذشته از 12 نفر فوتی، 9 نفر از آنان راکبین موتورسیکلت‌ها بوده‌اند.

فلاح تصریح کرد: شهرستان میبد به علت بافت تاریخی که دارد برای تعریض خیابان مشکلاتی را به وجود آورده است البته قیمت بالای زمین عدم همکاری مالکین نیز و درنتیجه نبود اعتبارات کافی جهت آزادسازی املاک در مسیر خیابان از طرف شهرداری یکی دیگر از این مشکلات جهت تعریض خیابان‌های میبد است.

این مقام مسئول فرهنگ‌سازی و آموزش همگانی را از مهم‌ترین عوامل در بازدارندگی حوادث ترافیکی دانست و تأکید کرد: این فرهنگ‌سازی باید توسط روحانیون و ائمه جماعات و همچنین آموزش‌وپرورش صورت گیرد که در یک حادثه تصادف 60 درصد مقصر اصلی خود راکبین هستند.

دبیر شورای ترافیک شهرستان میبد در پایان بابیان اینکه متأسفانه در یک تصادف عوامل طبیعی و شهری نیز دخیل هستند، عنوان کرد: ادارات حفار باید بر نحوه درست اجرای پروژه‌ها توسط پیمانکاران را داشته باشند و باید در کوتاه‌ترین زمان پروژه‌های خود را به سرانجام برسانند. اگر اداره یا ارگانی در حفاری‌ها کوتاهی کنند شورای ترافیک برخورد خواهد کرد و مردم نیز می‌توانند نقاط حادثه‌خیز را به این شورا اطلاع دهند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.