Skip to Content

آیت الله اعرافی:

شعار مرگ بر آمریکا یک شعار زنده و راهبردی است/دانش آموزان و دانشجویان امتداد راه شهدا را با خط علم و دانش،اخلاق فضیلت ، بیداری و هوشیاری ادامه دهند+تصاویر


امام جمعه میبد بیان داشت:دلایل زنده بودن شعار مرگ برآمریکا را می توان در پیشینه آمریکا و نظام سلطه غربی و وضع امروزی آمریکا یافت.

 به گزارش میبد خبر، آیت الله اعرافی در خطبه دوم نمازجمعه با اشاره به روز سیزده آبان و روز دانش آموز و روز مبارزه با آمریکا بیان داشت: مقام معظم رهبری اخیرا فرموده اند شعار مبارزه با آمریکا یک عادت نیست و مقوله هوشیاری دربرابر استکبار جهانی و نظام سلطه که نماد آن آمریکاست یک نماد عادی و یک شعار باقیمانده از عهد انقلاب نمی باشد.

ایشان بر این نکته تاکید داشتند: حس مبارزه با نظام سلطه و شعار برابری با آن یک حقیقت زنده و امروزی می باشد و نسل جوان حق دارد درمورد این شعار سؤال نماید و مسئله مهم این است که صاحبان فکر به درستی جواب این سؤال را بدهند.

خطیب جمعه میبد این موضوع را از دوجنبه بررسی نمودند:

نخست: پیشینه آمریکا و نظام سلطه غربی

در محور اول این پیشینه یک پیشینه خیلی زشت و ننگین است.ما شاهد یک نظام سلطه غربی هستیم که خیلی به بشریت ظلم کرده است واین بدان معنی نیست که مردم غرب همه ظالم و ستمگر هستند ملتها جایگاه خودشان را دارند. این بدان معناست که یک باندهای قدرت،یک دستگاههای جبار درنظام مادی تمدن غرب شکل گرفته که پایه آن بر ظلم و ستم و استعمار و غارت جهان است. مع الاسف پیشرفتهای علمی و ترقیات فناورانه بشر که چیز ذاتا خوب است به دست ناصالحان افتاده که قدرت خودشان را برپایه علم و فناوری استوار کرده اند و این قدرت باعث ظلم و ستم و غارت منابع ملتهای آسیا و آفریقا و جنوب و شرق دنیا شد.

ایشان اشاره داشت: چند کشور در طول یکی دو قرن اخیر دارا و متمکن و بیش از صد کشور در خط استضعاف و استکبار و استعمار قراردارند که در نیم قرن اخیر پیشگام این خط استعمار آمریکا بوده است . در زمینه بین المللی می توان به صد جنگ ،غارت منابع،بمباران اتمی و دستگاههای ظالمی که با حمایت آمریکا بر دنیا مسط شده اند اشاره نمود و در عرصه داخلی و در ایران می توان به کودتای28 مرداد،سلطه پهلوی،غارت منابع و معادن و تحریمهای ظالمانه و ترورها اشاره کرد.

دوم: وضع موجود و کنونی آمریکا:

مدیر حوزه های علمیه کشور عنوان کردند: در گفتگوهای رقبای ریاست جمهوری آمریکا که همه رذل و دشمن ما هستند مسابقه گذاشته اند که جور به ایران تجاوز کنند و ایران را تحت فشارو ظلم قرار دهند و این گفتمان هیئت حاکمه آمریکاست.

آیت الله اعرافی افزودند : گاهی آمریکا یک قدم آنهم بخاطر قدرت انقلاب اسلامی عقب می نشیند اما این یک عقب نشینی فریبکارانه است نه واقعی که از نشانه های آن می توان به بلوکه بودن اموال ایران،بد عهدی در برجام که ادامه دار هم هست،اتهام به ملت بزرگ ایران اشاره کرد.

ایشان ادامه دادند:وقتی می گوییم آمریکا دشمن است یعنی دشمنی آشکار و نهان آن همچنان ادامه دارد و هنوز آمادگی پذیرش عظمت انقلاب اسلامی و ملت ایران و گفتمان انقلاب اسلامی را نداردو سیزده آبان برای همین برای ما مهم است چون بخشی از اسناد این جنایات آمریکا از لانه جاسوسی بدست آمده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزودند : امروز اگر کسی پرونده یمن،بحرین،عراق،فلسطین و همه پرونده های دردناک جهان اسلام و مستضعفان عالم را ورق بزند جای جای آن پنجه خونین آمریکا و قدرتهای ظالم غربی را می بیند برای همین روز سیزده آبان باید باشکوه برگزار شود.

ایشان تاکید کردند: نباید حل مشکلات فرهنگ،سیاست و اقتصاد را به آنجا حواله دهیم، باید بر پای خود بایستیم و این قاطعیت انقلاب اسلامی بوده که آنها عقب نشسته اند.

آیت الله اعرافی بیان نمودند: شعار مرگ برآمریکا در جهان اسلام در یمن،بحرین و فلسطین و در سرزمین شیران خدا ایران اسلامی یک شعار زنده و راهبردی و بسیار مهم است، البته این شعار باید عمق داشته باشد که عمق آن تکیه بر علم خودمان است و باید نام علمی و فناورانه و صنعتی خودمان را توسعه بدهیم و روح اعتماد به نفس را در نسل جوان تزریق نماییم.

وی افزودند: شعار مرگ بر آمریکا شعاری است که در آن شور باطنی وجود دارد که باید در برنامه ریزی مسئولین و تلاش ملت تجلی پیدا کند.

روح این شعار بیداری ملت و مبارزه با ظلم و فساد می باشد و باید جلوی دست اندازیها به بیت المال مسلمین که هر روز یک جا و یک نشانه ای پیدا می کند بایستیم.

ایشان شعارهای بعدی را معطوف به اسراییل پایگاه ظالمانه هفتاد ساله آمریکا در منطقه و نوچه آنها آل سعود دانست.

آیت الله اعرافی در پایان خطبه دوم نماز جمعه دانش آموزان و دانشجویان را باقیمانده نسل مجاهد در انقلاب و دفاع مقدس دانست و فرمودند امتداد راه آنها خط علم و دانش،اخلاق و فضیلت،بداری و هوشیاری را ادامه دهند.

حجت الاسلام شاکر امام جمعه اردکان نیز در این مراسم عبادی سیاسی شرکت داشتند.

درنماز جمعه این هفته خواهر و برادر میبدی که برای مقام معظم رهبری نامه ای ارسال کرده اند معظم له پاسخ نامه آنها را ارسال نمودند.

پاسخ مقام معظم رهبری به خواهر و برادر میبدی در نماز جمعه امروز میبد و ازطرف آیت الله اعرافی به آنها اهداء شد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.