Skip to Content

در راستای ایجاد اشتغال و توسعه رونق اقتصادی؛

شرکت آلومین سرام نگین میبد به بهره‌برداری رسید


شرکت آلومین سرام نگین میبد به عنوان نخستین و تنها تولیدکننده سرامیک‌های صنعتی تکنولوژی فست‌فایر با حضور معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی جهان‌آباد شهرستان میبد به بهره‌‌برداری رسید.

به گزارش میبد خبر، مدیرعامل این واحد تولیدی در آیین بهره‌برداری از این واحد با تأکید بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب و برق و گاز برای فرآیند آسیاب کاشی اظهار داشت: برای این فرآیند تا 40 ساعت زمان نیاز است و لازم بود تا این زمان را کاهش داده و بازدهی را بیشتر کنیم.

علی جندقی با اشاره به نیاز به واردات گلوگه‌های سرامیکی برای تولید در سطح کشور اضافه کرد: تحریم‌ها و خرید ماشین‌آلات برنامه زمان‌بندی ما را برای تولید به هم زد و مجبور شدیم فرایند را به شکل دیگری دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه ماشین‌آلات این واحد تولیدی ساخت آلمان و ایتالیا است و از طریق ترکیه به داخل کشور منتقل شده است، عنوان کرد: این واحد با بیش از 30 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به بهره‌برداری رسیده و نیمی از سرمایه آن از اعتبارات بانکی تامین شده است اما نتوانستیم از تسهیلات یارانه‌دار و کم‌بهره‌ استفاده کنیم.

مدیرعامل آلومین سرام با بیان اینکه مشکلاتی نیز بر سر راه تولید داریم، عنوان کرد: این شرکت از محل جاری شرکا تامین اعتبار شده و 50 نفر سهام‌دار دارد و اگر کمکی از سوی دولت به این مجموعه بشود به صنعت و تولید کشور کمک شده چراکه خوراک تمامی تولیدکننده‌های کاشی و سرامیک را تأمین می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر دچار مشکل شویم به طور قطع شرکت‌های بهره‌بردار نیز در سطح استان دچار مشکل خواهند شد، افزود: بیش از 95 درصد مواد اولیه ما خارجی است و واردات آن مشکلات ارزی و گمرکی دارد ضمن اینکه مواد تولیدی داخل کیفیت و اکسید لازم را برای کار ندارد و نمی‌توانیم استفاده کنیم.

جندقی همچنین خواستار معافیت‌های مالیاتی و بسته‌های حمایتی شد و گفت: برای مواد اولیه بر اساس فرمول، اکسید نیاز داریم که باید از کشورهای خارجی تامین کنیم.

وی با اشاره به اینکه اطلاع داریم سرمایه و تسهیلات دولت نیز محدود است، گفت: امید است برنامه‌ای باشد تا بتوانیم از تسهیلات تنفس‌دار و بلندمدت استفاده کنیم تا صنایعی که مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند تداوم فعالیت داشته باشند.

به گزارش فارس، در این واحد صنعتی در حال حاضر بیش از 100 نیرو مشغول کار شده‌اند و با توجه به اینکه سیستم تولید به صورت مکانیزه فعال است، حدود 300 نفر نیز به صورت غیر مستقیم نیز مشغول به کار هستند.

انتهای پیام/

فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.