Skip to Content

امام‌جمعه موقت میبد:

شرایط جمعیت در ایران به‌جای بسیار خطرناکی رسیده است


حجت‌الاسلام محمد اعرافی گفت: ازدواج و فرزند آوری و جوان‌سازی جمعیت کشور و تربیت سرباز امام زمان برای یاری آن حضرت از ویژگی‌های شیعه واقعی امیرالمؤمنین است و اگر ما تخطی کردیم در روز قیامت جلوی ما را خواهند گرفت.

به گزارش میبدخبر، حجت اسلام محمد اعرافی امام‌جمعه موقت میبد در خطبه‌های آخرین جمعه سال با اشاره به انتخابات امریکا گفت: آنهایی که در سال ۹۹ به انتخابات استکبار جهانی به‌عنوان مهد دموکراسی چشم دوخته بودند ثابت شد که اگر ترامپ خوی ستم و تجاوزگری و استکباری دارد، بایدن هم به شکل دیگری این خوی را در خود دارد.

وی افزود: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند: ما در برجام بی‌فرجام که جز خسارت محض چیز نبوده است با امریکا تعامل و مذاکره نمی‌کنیم و اگر آنها از تحریم‌های بسیار ظالمانه دست‌بردارند ما هم به برجام می‌پیوندیم.

خطیب جمعه میبد گفت: در سال ۹۹ چهره مزورانه سردمداران امریکا و استکبار جهانی آشکار شد.

امام‌جمعه موقت میبد در ادامه به بحران جمعیت جوان ایران اسلامی پرداخت و هشدار داد: شرایط جمعیت در ایران به‌جای بسیار خطرناکی رسیده است.

وی با اشاره به سیاست تکثیر موالید در اسرائیل تصریح کرد: در اسرائیل به زنی که ۸ فرزند بیاورد مفیدترین انسان در جامعه اسرائیل شناخته می‌شود تا کشورشان را از جمعیت جوان پر کنند؛ درحالی‌که خطر بزرگی سراغ ایران اسلامی براثر نفوذ برخی از مسئولان سابق، احمقانه از جانب دشمن در قالب فرهنگ کم‌فرزندی در جامعه حکم‌فرما شده است.

حجت‌الاسلام اعرافی گفت: چرا امروز فرهنگ بی‌فرهنگی مبنی بر جمعیت کم زندگی بهتر جاافتاده است؟

امام‌جمعه موقت میبد فرهنگ کم‌فرزندی را سوء زن به خدا عنوان کرد و گفت: امروز به جمعیت جوان و خلاق و پویا در کشور نیاز داریم.

وی بابیان اینکه چین کمونیست امروز در سایه جمعیت فراوان خود کارگاه‌های تولید کوچک راه انداخته است افزود: دولت باید برای افزایش جمعیت در کشور کمک می‌کرد که متأسفانه کمک نکرد.

وی خالی شدن مدارس از جمعیت دانش‌آموزی را خطر بزرگی برای آینده کشور خواند و گفت: ازدواج و فرزند آوری و جوان‌سازی جمعیت کشور و تربیت سرباز امام زمان برای یاری آن حضرت از ویژگی‌های شیعه واقعی امیرالمؤمنین است و اگر ما تخطی کردیم در روز قیامت جلوی ما را خواهند گرفت.

 امام‌جمعه موقت میبد در ادامه با تبریک فرارسیدن عید نوروز گفت: عید نوروز نماد نو شدن، طراوت و جوانی و زنده شدن زمین و نشاط در میان خلائق است.

حجت‌الاسلام محمد اعرافی بابیان اینکه نوروز از سوی بزرگان دین و برخی از ائمه کرام ما بر آن مهر تائید زده‌شده است عید نوروز را نماد مهربانی و محبت به یکدیگر وصله ارحام، زدودن کینه‌ها و حسدها خواند و افزود: باید وقتی‌که سال نو می‌آید کینه‌ها، ناراحتی و قهر با دیگری را کنار بگزاریم تا اخلاق ما الهی و متخلق به اخلاق اسلامی شود.

خطیب جمعه میبد تصریح کرد: درواقع نوروز فرصتی برای زنده شدن دل و زدودن غبار گناه از دل و آشنایی با خدا و تعبد و عبادت خدا و اظهار عبودیت در مقابل ذات باری‌تعالی است.

حجت‌الاسلام اعرافی در ادامه با اشاره به تلخی‌ها و شیرینی‌های سال ۹۹ پرداخت و گفت: یکی از حلاوت و شیرینی‌های سال ۹۹ حضور دشمن‌شکن ملت در همه صحنه‌های انقلاب و دفاع از ارزش‌های اسلامی و انقلابی مثل صحنه راهپیمایی ۲۲ بهمن به‌نوعی دیگر بود که علیرغم شرایط کرونا خلق کردند.

 خطیب جمعه میبد شیوع ویروس منحوس کرونا را از تلخی‌های سال ۹۹ برشمرد و افزود: اما مردم با حضور درصحنه مقابله با کرونا و مواسات و همدلی و کمک‌های مؤمنانه این تلخی را هم به شیرینی تبدیل کردند و امیدواریم در سال آینده شاهد ریشه‌کن شدن این ویروس منحوس باشیم.

 امام‌جمعه موقت میبد خاطرنشان کرد: در این شرایط کرونا همه اقشار ازجمله سپاه و بسیج، کمیته امداد، روحانیون، صنعت و خیرین و اصناف به صحنه آمدند و جلوی شیوع این بیماری را گرفتند.

وی حادثه ترور شهید فخری زاده را یکی از تلخی‌های سال ۹۹ خواند و گفت: اما شهادت شهید فخری زاده وسیله‌ای شد تا مردم مستحکم‌تر و با عزم بیشتر بر ادامه راه این شهدا همت و اهتمام ورزند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.