Skip to Content

آیت الله اعرافی امام جمعه شهرستان میبد:


به گزاش خبرنگار میبدخبر: در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان میبد آیت الله اعرافی در ابتدا از هیئت های عزاداری به دلیل رعایت نکات فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی، عبادی، اخلاقی و نظم از  آنها تشکر نمود. رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اظهار امیدواری کرد که این امر سال به سال در عزاداری ها بهتر شود. امام جمعه میبد اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی با هماهنگی دیگر سازمان ها یک طرح جامع فرهنگ عزاداری شهرستان تهیه نمایند تا به عنوان یک منشور عزاداری مورد استفاده قرار گیرد. وی همچنین اظهار امیدواری کرد تا این حرکت در طول سال ادامه پیدا کند و جریان داشته باشد. آیت الله اعرافی در ادامه بحث مداحی و اشعار را بسیار مهم دانست و خاطر نشان ساخت: به دلیل مهم بودن و اثرگذاری زیاد وعظ و منبر، مشکلات اجتماعی و همین طور شیوه های حل آنها باید مباحث وعاظ و سخنرانی ها را تشکیل دهد. رئیس دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه با اشاره به در پیش بودن هفته کتاب و کتابخوانی خواستار ارتقا فرهنگ کتابخوانی در شهرستان شد. وی گفت : 20 سال قبل از لحاظ کتابخانه مشکلات جدی داشتیم که خوشبختانه با افتتاح کتابخانه مرکزی در میبد بسیاری از آن مشکلات الان رفع شده است. وی افزود: اگر کتابخانه ها به صورت منظومه ای در بیایند کارایی بسیار موثر تری خواهند داشت. یکی از مباحث مطرح شده در این مراسم گرامی داشت یاد و خاطره علامه طباطبایی، شیخ مفید و دکتر چمران بود. آیت الله اعرافی با ذکر نکاتی در مورد روزهای پیش رو گفت: شخصیت های مذهبی و علمی و دفاع مقدس دو رکن فرهنگی کشور هستند. امام جمعه میبد تاکید کرد: با توجه به اینکه عزاداری های فوق العاده باشکوه و آبرومندانه ای که در میبد برگزار می شود، برپایی یک مراسم مشترک که همه هیئت ها در آن حضور پیدا کنند می تواند شکوه عزاداری های میبد را بهتر نشان دهد. در پایان آیت الله اعرافی از سازمان تبلیغات اسلامی خواست که برای سال آینده  مراسم عام مشترک فرامحله ای را برنامه ریزی و اجرا کند. خبرنگار: سید محمد نبوی

به گزاش خبرنگار میبدخبر: در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان میبد آیت الله اعرافی در ابتدا از هیئت های عزاداری به دلیل رعایت نکات فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی، عبادی، اخلاقی و نظم از  آنها تشکر نمود. رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اظهار امیدواری کرد که این امر سال به سال در عزاداری ها بهتر شود.

DSC_4309

امام جمعه میبد اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی با هماهنگی دیگر سازمان ها یک طرح جامع فرهنگ عزاداری شهرستان تهیه نمایند تا به عنوان یک منشور عزاداری مورد استفاده قرار گیرد.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد تا این حرکت در طول سال ادامه پیدا کند و جریان داشته باشد.

آیت الله اعرافی در ادامه بحث مداحی و اشعار را بسیار مهم دانست و خاطر نشان ساخت: به دلیل مهم بودن و اثرگذاری زیاد وعظ و منبر، مشکلات اجتماعی و همین طور شیوه های حل آنها باید مباحث وعاظ و سخنرانی ها را تشکیل دهد.

رئیس دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه با اشاره به در پیش بودن هفته کتاب و کتابخوانی خواستار ارتقا فرهنگ کتابخوانی در شهرستان شد.

وی گفت : 20 سال قبل از لحاظ کتابخانه مشکلات جدی داشتیم که خوشبختانه با افتتاح کتابخانه مرکزی در میبد بسیاری از آن مشکلات الان رفع شده است.

DSC_4299

وی افزود: اگر کتابخانه ها به صورت منظومه ای در بیایند کارایی بسیار موثر تری خواهند داشت.

یکی از مباحث مطرح شده در این مراسم گرامی داشت یاد و خاطره علامه طباطبایی، شیخ مفید و دکتر چمران بود. آیت الله اعرافی با ذکر نکاتی در مورد روزهای پیش رو گفت: شخصیت های مذهبی و علمی و دفاع مقدس دو رکن فرهنگی کشور هستند.

امام جمعه میبد تاکید کرد: با توجه به اینکه عزاداری های فوق العاده باشکوه و آبرومندانه ای که در میبد برگزار می شود، برپایی یک مراسم مشترک که همه هیئت ها در آن حضور پیدا کنند می تواند شکوه عزاداری های میبد را بهتر نشان دهد.

در پایان آیت الله اعرافی از سازمان تبلیغات اسلامی خواست که برای سال آینده  مراسم عام مشترک فرامحله ای را برنامه ریزی و اجرا کند.

DSC_4298 DSC_4297

خبرنگار: سید محمد نبوی
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.